Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Sztab Komorowskiego: Kukizowi zabrakło szczerej woli dialogu

Komunikat Sztabu Wyborczego Bronisława Komorowskiego opublikował na Facebooku oficjalny komentarz dotyczący odwołania debaty prezydenckiej Pawła Kukiza.

Przypomnijmy, że Kukiza zaproponował Bronisławowi Komorowskiemu i Andrzejowi Dudzie udział w debacie, którą osobiście miał poprowadzić muzyk. Ostatecznie do oczekiwanego przez wyborców pojedynku na słowa nie dojdzie.

O ile sztab Dudy wysłał Kukizowi pozytywną odpowiedź na propozycję, to - tu cytat z Facebooka artysty - "sztab pana Komorowskiego w normie i jak zawsze - olewka Obywateli. Zero odpowiedzi. Znaczy (takie domniemanie): 'Debata w Lubinie z Kukizem odbędzie się pod warunkiem, że będzie w Warszawie i bez Kukiza'. Dobranoc".

Reklama

Tymczasem na oficjalnym Facebooku Bronisława Komorowskiego pojawił się komunikat sztabu wyborczego prezydenta dotyczący rzeczonej debaty. Możemy w nim przeczytać, że "sztab Bronisława Komorowskiego przyjął zaproszenie pana Pawła Kukiza do udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez jego sztab i podjął kroki mające na celu ustalenie jej szczegółów".

Dalej możemy przeczytać, że z powodu "przedstawienia szeregu niespójnych i chaotycznych informacji dotyczących planowanej debaty" przez sztabowców Kukiza, ta nie dojdzie do skutku.

Sztab Komorowskiego argumentuje, że nie mógł zgodzić się na debatę, ponieważ zamiast rozmów na temat jej kształtu, sztabowcy Kukiza "zażądali akceptacji przedstawionego scenariusza".

"Sztab Pawła Kukiza wystosował swoiste ultimatum. (...) Warto podkreślić, że zaproponowany scenariusz zawierał liczne błędy i nieścisłości, np. zsumowany czas pytań i odpowiedzi nie zgadzał się z proponowanym czasem debaty" - czytamy.

Komunikat kończy się stwierdzeniem ,że Kukizowi "zabrakło szczerej woli dialogu" i to było przyczyną niedojścia do skutku debaty Komorowskiego z Dudą.

AW

Przypomnijmy, że w czwartek odbędzie się ostatnia debata przed drugą turą wyborów prezydenckich. Transmisję z tego decydującego starcia kandydatów do najwyższego urzędu w państwie możecie śledzić także na portalu Interia. Start o godz. 19:35.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy