Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Schetyna: Biura Andrzeja Dudy będą w pałacyku MSZ

Biura prezydenta elekta Andrzeja Dudy, do czasu jego zaprzysiężenia, będą się mieściły w pałacyku MSZ przy ul. Foksal - poinformował minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

- Umówiliśmy się co do używania przez pana prezydenta elekta Andrzeja Dudę pałacyku MSZ przy ul. Foksal. To będzie trwało do 6 sierpnia, czyli do zaprzysiężenia - poinformował Schetyna w poniedziałek w Opolu.

Schetyna odpowiadał również na pytanie, czy miał już okazję spotkać się z prezydentem elektem oraz o to, jak ocenia zamiary Dudy dotyczące polityki zagranicznej przedstawione podczas kampanii wyborczej. - Są dwie rzeczy: jest kampania wyborcza i jest życie po kampanii wyborczej - odpowiedział szef MSZ.

Dodał, że "jeśli chodzi o wszystkie rzeczy merytoryczne: program, współpracę ws. polityki zagranicznej", to według niego są to tematy, które należy "zostawić na czas po zaprzysiężeniu". - Nie wykluczam rozmów wcześniej, jestem na nie otwarty (...), ale zawsze inicjatywa powinna należeć do prezydenta elekta - zaznaczył. Podkreślił też, że jest przekonany, iż wspólnie z Andrzejem Dudą znajdą "wspólne spojrzenie na te kwestie".

Reklama

W Warszawie w dyspozycji Kancelarii Prezydenta jest Pałac Prezydencki, Belweder, kancelaria przy ul. Wiejskiej i rezydencja przy ul. Klonowej. W przeszłości prezydenci elekci urzędowali także w pałacyku MSZ na ul. Foksal.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy