Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Marian Kowalski złożył w PKW podpisy poparcia

Kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Marian Kowalski złożył we wtorek w Państwowej Komisji Wyborczej 188 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą.

Kowalski podkreślił na briefingu przed PKW, że przy okazji zbierania podpisów działacze Ruchu Narodowego budowali też struktury. "To nie jest projekt oparty o nazwisko charyzmatycznego lidera, ale jednak o realną, rzetelną organizację, która wystartuje do wyborów sejmowych" - mówił.

Według przedstawicieli Ruchu Narodowego pod kandydaturą Kowalskiego udało się zebrać 188 tys. podpisów.

Kowalski zaznaczył, że idzie do wyborów z przesłaniem, że "Polska powinna być wreszcie rządzona dla dobra polskich obywateli, kierować się polskim interesem narodowym, a nie być państwem, które wykonuje polecenia różnych mocarstw".

Reklama

- Jesteśmy przeciwni udziałowi w konflikcie rosyjsko-ukraińskim dlatego, że Polska nie ma żadnego potencjału i narzędzi do uprawiania polityki zagranicznej. To jest tragedia - ocenił Kowalski.

Do północy 26 marca jest czas na dostarczenia do PKW minimum 100 tys. podpisów, koniecznych do zarejestrowania kandydata w wyborach prezydenckich.

Podpisy do PKW dostarczyli już Janusz Korwin-Mikke, Bronisław Komorowski, Adam Jarubas i Paweł Kukiz.

Wybory odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Marian Kowalski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy