Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Duda: Prezydent powinien traktować naród jak jedność

Andrzej Duda walczy o głosy wyborców tam, gdzie w pierwszej turze przegrał z Bronisławem Komorowskim. Kandydat PiS na prezydenta jest dziś w Dąbrowie Górniczej.

Andrzej Duda mówił do licznie zgromadzonych mieszkańców o potrzebie zasypywania podziałów w polskim społeczeństwie. Jak zaznaczał, taką rolę powinien pełnić prezydent, gdyż nikt inny w państwie nie ma tak silnego mandatu społecznego.

- Wielkim zadanie prezydenta jest traktowanie polskiego społeczeństwa i polskiego narodu jako jedności, a to wyraża się przede wszystkim w szacunku, szacunku dla każdego obywatela - zaznaczał polityk PiS.

Andrzej Duda podkreślał również, że prezydent powinien szukać tych punktów, które są dla Polaków wspólne. Jak mówił, chodzi tu na przykład o godne celebrowanie uroczystości państwowych.

Reklama

Zdaniem kandydata PiS, prezydent nie powinien także pozwalać na niszczenie tradycji. Stwierdził, że należy otwarcie mówić "nie" wszystkim zjawiskom, które powodują wydarcie nam tego, co było w naszej kulturze zawsze i tego, co stanowi naszą wartość. - To rodzina, to wiara i wychowanie dzieci w duchu patriotycznym - przekonywał Andrzej Duda, dodając, że prezydent powinien działać, gdy te wartości są pomijane.

Po południu Andrzej Duda spotka się także na wiecu wyborczym z mieszkańcami małopolskiego Chrzanowa.

Zobacz wideo:

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy