Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Duda "blokuje etat"? Rzecznik UJ zabrał głos

​- Andrzej Duda od blisko dziesięciu lat z roczną przerwą jest na urlopie bezpłatnym - potwierdza Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego Adrian Ochalik.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości jest zatrudniony w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ.

Bronisław Komorowski wypomniał w czasie debaty Andrzejowi Dudzie że "blokuje etat" na uczelni. - Wspomniał pan, że nie należy blokować możliwości zatrudnienia młodych ludzi. A niech pan powie: czy pan przypadkiem od 9 lat nie blokuje etatu na uczelni wyższej w Krakowie? - zapytał Komorowski.

W przypadku posła, czy senatora władze uczelni nie mogą odmówić przyznania bezpłatnego urlopu - mówi IAR Adrian Ochalik. Istnieje wręcz obowiązek udzielenia takiego urlopu. Rzecznik uczelni wyjaśnił, że na czas nieobecności pracownika, poszukuje się osoby, która mogłaby go zastąpić. 

- Z pracownikiem, który zastępuje Andrzeja Dudę podpisana została umowa o etat na okres trzech lat - dodaje Adrian Ochalik. 

Andrzej Duda może przerwać urlop i wrócić na uczelnię w każdej chwili. Osoba zatrudniona na jego miejsce ma w umowie zapis o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

ReklamaInformacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy