Reklama

Schetyna o "przepisie na zwycięstwo PiS"

- Pójście do wyborów rozbitej, podzielonej opozycji to przepis na zwycięstwo PiS, apelujemy do demokratycznej opozycji o współpracę, apelujemy również do PSL, które jest naszym pierwszym wyborem koalicyjnym - powiedział w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że szeroka koalicja opozycji ma współpracować w kampanii i wygrać wybory. "Takie jest nasze założenie, taki jest cel. Bardzo wyraźnie chcę powiedzieć, że zrobimy wszystko, żeby tak się stało" - zadeklarował lider PO.

"Wiemy, że dużo dzieje się na scenie politycznej, że różne partie, ugrupowania próbują szukać swojej tożsamości czy swojego udziału w koalicyjnych porozumieniach. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: naszym pierwszym wyborem jest PSL, też chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że Koalicja istnieje i będzie istniała" - zapowiedział Schetyna.

Reklama

Podkreślił, że koalicja jest gotowa wejść intensywnie w kampanię wyborczą, wyraził nadzieję, że współpracę z nią podejmie PSL. "To od delegatów PSL zależy czy pójdą razem w porozumieniu, we współpracy z Koalicją Obywatelską czy też pójdą sami" - zwrócił uwagę Schetyna.

"Pójście samemu w tych wyborach, pójście rozbitej, podzielonej opozycji to przepis na zwycięstwo PiS. Dlatego do wszystkich ludzi dobrej woli, do wszystkich środowisk, do opozycji demokratycznej apelujemy o współpracę, o otwartość i dobrą wolę, apelujemy także do PSL" - podkreślił lider Platformy.

"Ruszamy dzisiaj w objazd"

Liderzy Koalicji Obywatelskiej: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka ruszają w piątek w przedwyborczą trasę. Na początek - mazowieckie Wierzbno i Węgrów, później Białystok na Podlasiu. W kolejnym tygodniu koalicja odwiedzi m.in. regiony: łódzki i kujawsko-pomorski.

"Rozpoczyna się kampania wyborcza, ruszamy dzisiaj w objazd północnego Mazowsza i Podlasia. Będziemy w Wierzbnie i Węgrowie dzisiaj, kończymy dzień w Białymstoku" - powiedział Schetyna na piątkowej konferencji prasowej.

W sobotę Koalicja Obywatelska zawita do Rajgrodu, Augustowa i Suwałk (woj. podlaskie). "Przyszły tydzień to aktywności naszych busów, wolontariuszy, ludzi Koalicji Obywatelskiej i samorządowców w województwie łódzkim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim" - dodał lider PO.

Start przedwyborczego objazdu, który zaplanowano na piątek wczesnym popołudniem, to część przygotowań Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy