Reklama

​Schetyna: Koalicja musi być gotowa w przyszłym tygodniu

"W przyszłym tygodniu muszą zapaść decyzje o konstrukcji koalicyjnej, nad którą pracujemy. Ostatnie posiedzenie Sejmu to czas, żeby zakończyć rozmowy" - podkreślił lider PO Grzegorz Schetyna.

Szef Platformy w radiowej Trójce pytany, czy jest jakiś deadline, jeśli chodzi o rozmowy koalicyjne, odparł: "Na pewno tak, chociaż wybory nie są jeszcze ogłoszone, ale wszyscy spodziewamy się tego pod koniec lipca lub na początku sierpnia".

"Uważam, że zamknięcie całej konstrukcji, nad którą pracujemy, musi nastąpić w przyszłym tygodniu. Jest ostatnie posiedzenie Sejmu, zaczyna się w środę i to jest czas, żeby zamknąć rozmowy i podjąć decyzję" - zapowiedział szef PO.

Ponowne zaproszenie dla Koalicji Europejskiej

Schetyna zadeklarował też, że będzie ponawiał zaproszenie dla członków Koalicji Europejskiej (PO, PSL, Nowoczesna, SLD, Zieloni). 

Reklama

"Uważam, że nasz wynik 38,5 proc. z maja tego roku w wyborach europejskich jest dobrym prognostykiem i dobrą inwestycją w wynik październikowy" - podkreślił. 

"Dlatego zależałoby mi na tym, żeby ci wszyscy, którzy tworzyli tę koalicję, znaleźli się w tej nowej, którą przygotowujemy. Jest pytanie, czy wszyscy będą chcieli przyjąć zaproszenie. Wierzę, że jest to możliwe" - stwierdził lider PO

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy