Reklama

"Rz": Listy Koalicji Obywatelskiej prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

Schetyna "jedynką" w Warszawie, Budka w Katowicach, Neumann w Gdańsku, a Nowacka w Gdyni - tak wyglądają przedwyborcze przymiarki w Koalicji Obywatelskiej. Jak podaje w piątek "Rzeczpospolita", KO finalizuje prace nad listami wyborczymi. Nazwiska mają zostać ogłoszone w przyszłam tygodniu.

Koalicja Obywatelska składająca się z PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej oraz samorządowców, poza intensywną kampanią w terenie, stara się ukończyć prace nad listami wyborczymi. Jak wynika z informacji uzyskanych przez "Rzeczpospolitą" - w przyszłym tygodniu, na posiedzeniu zarządu PO mają zostać ustalone kluczowe nazwiska.

Na listach Koalicji znajdą się zarówno osoby związane z Inicjatywą Polską Barbary Nowackiej, jak i aktywiści, np. znana z protestu niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich.

Reklama

Jak podaje "Rzeczpospolita" - niemal pewnym jest "warszawski pojedynek" Jarosława Kaczyńskiego z Grzegorzem Schetyną, choć lider PO wcześniej startował z Kielc.

W Katowicach przeciwnikiem premiera Mateusza Morawieckiego ma być wiceszef PO Borys Budka, a liderem listy w Gdańsku zostanie najprawdopodobniej Sławomir Neumann. Z kolei Barbara Nowacka - podaje dziennik - chce startować z Gdyni.

Wciąż nie wiadomo, kto wystartuje z Wrocławia i Krakowa.

Jak czytamy w "Rz" - aby zmaksymalizować szanse na przejęcie przez opozycję Senatu, najprawdopodobniej nie będzie rywalizacji w okręgach senackich.

Z ustaleń dziennika wynika, że Zjednoczona Prawica, zgodnie ze swoimi zapowiedziami wyprzedzania konkurencji "o kilka kroków", planuje w przyszłym tygodniu opublikować pełne listy.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy