Reklama

Prezes PiS: Kolejne zwycięstwo tylko dzięki Lechowi Kaczyńskiemu

- Możemy liczyć na kolejne zwycięstwo tylko dzięki Lechowi Kaczyńskiemu, bez niego nic by się nie wydarzyło, pamiętajcie o nim - mówił na zakończenie wystąpienia podczas konwencji w Płocku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji PiS prezes Jarosław Kaczyński wrócił na mównicę po zakończonym już przemówieniu w reakcji na odśpiewane mu przez salę "Sto lat".

"Wszyscy tu jesteśmy i możemy liczyć na kolejne już zwycięstwo tylko dzięki komuś, kogo już nie ma. I który nie żył stu lat, tylko 60, to znaczy mojemu bratu" - powiedział.

"Pamiętajcie, że gdyby nie Lech Kaczyński, ani nie powstałby pierwszy ośrodek oporu przeciw postkomunizmowi - bo tak się nazywał ten system, który nas rabował - czyli 'Tygodnik Solidarność' pod moim kierownictwem. Tylko dzięki niemu mogłem zostać tym szefem. Później nie mogłoby powstać Porozumienie Centrum, czyli pierwsza partia, która racjonalnie się temu przeciwstawiała. Później nie mogłoby powstać Prawo i Sprawiedliwość, nie byłoby zwycięstwa w Warszawie, nie byłoby zwycięstwa w wyborach prezydenckich, co za tym idzie nie byłoby pierwszego naszego zwycięstwa, takiego względnego, w wyborach parlamentarnych w roku 2005. Krótko mówiąc, nie byłoby tego wszystkiego" - mówił prezes PiS.

Reklama

"Bardzo proszę, aby o moim świętej pamięci bracie pamiętać, bo bez niego nic by się tu nie wydarzyło" - apelował. "Pamiętamy!" - odpowiedzieli chórem zgromadzeni. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy