Reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska: Wierzę, że wygramy w Senacie

Wierzę, że zajmiemy Senat - powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska po publikacji pierwszych wyników sondażowych, które przewidują wygraną PiS. Jej zdaniem mimo wszystko opozycja wygra wybory do Senatu.

"Poczekamy na pełne wyniki wyborów. Wierzę, że będą bardzo dobre. Wierzę także, że Senat będzie przez nas zdobyty, bo to jest wynik tego, co robiliśmy jako opozycja" - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska) w niedzielę po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Według niej, wynik uzyskany przez Koalicję to efekt rozmów z ludźmi. "Ludzie chcą współpracy, chcą pokazać, że potrafimy zasypywać te podziały, które są w naszym kraju. Ludzie nie chcą Polski pękniętej na pół, nie chcą, żeby pękało im serce z tego, że Polacy nie potrafią ze sobą się porozumieć" - mówiła.

Reklama

"My dajemy szansę na współpracę, na porozumienie; pokazaliśmy jako koalicja, że potrafimy współpracować i będziemy współpracować z każdym, kto chce budować demokratyczną Polskę, który przestrzega tych samych wartości, każdego, kto chce dzielić władzę ze wszystkimi obywatelami, a nie zamykać się w jednym budynku i samemu rządzić" - zadeklarowała. "Wierzę w nasze zwycięstwo, i to, że nie przestajemy pracować, nie przestajemy zasypywać tego podziału, który jest pomiędzy Polakami" - dodała. 

Według sondażu Ipsos: PiS zdobyło w wyborach parlamentarnych 43,6 proc.; KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc. PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc. Przekłada się to na 239 mandatów w Sejmie dla PiS, dla KO - 130, SLD - 43, PSL 34 i Konfederacji - 13.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy