Reklama

Czarzasty: We wtorek SLD przystosuje statut do zobowiązań koalicyjnych

- We wtorek konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej przystosuje statut do zobowiązań koalicyjnych - poinformował szef partii Włodzimierz Czarzasty. Jak wynika z informacji PAP - najprawdopodobniej chodzi o zmiany mające doprowadzić do tego, żeby w ewidencji partii skrótem Sojuszu była "Lewica", a nie "SLD".

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska, Sojusz Lewicy Demokratycznej dokona zmiany w swoim statucie i ewidencji partii politycznych tak, aby miejsce obecnie obowiązującego oficjalnego skrótu nazwy ugrupowania SLD - zastąpiło słowo "Lewica". Stosowna uchwała - jak mówiła - ma zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu. Następnie, SLD zgłosi zmianę statutu do Sądu Okręgowego w Warszawie, który - jak wskazuje Żukowska - zobowiązany jest do wprowadzenia jej "niezwłocznie" do prowadzonej przez siebie ewidencji.

Czarzasty poinformował w TOK FM, że jeszcze we wtorek o godz. 19 ma się zebrać Konwencja Krajowa SLD, która została zwołana w poniedziałek przez Radę Krajową. Zapytany, co go do tego skłoniło, odpowiedział, że były to zobowiązania koalicyjne.

Reklama

"Podjęliśmy rozmowy na temat formuły startu. Ta formuła startu jest podobna do formuł innych partii w Polsce takich jak np. PSL, gdzie Koalicja Polska wykorzystuje potencjał i struktury organizacyjne PSL-u, jak Zjednoczona Prawica, która wykorzystuje potencjał i struktury PiS-u, tak jeżeli chodzi o koalicję - Lewica będzie wykorzystywała potencjał i struktury SLD" - powiedział.

"Musimy przystosować statut do tego, żeby to zobowiązanie zrealizować" - powiedział dopytywany o to, co się stanie podczas konwencji.

"Wczoraj Rada Krajowa zwołała Konwencję i - jeżeli dzisiaj wszyscy przyjadą - to będzie świadczyło o tym, że działamy sprawnie i dlatego ta struktura zostanie wykorzystana przy wyborach parlamentarnych" - podkreślił.

W poniedziałek SLD, Wiosna i Razem poinformowały o wspólnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych jako KW Lewica. Bazę organizacyjno-prawną startu stanowić będą struktury SLD.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy