Reklama

Wybory parlamentarne 2015

#WybieramSwiadomie. Zadaj pytanie politykom!

Wybory parlamentarne już za dwa tygodnie. Wiesz, którzy politycy mają zbliżone do ciebie pomysły na gospodarkę, edukację czy politykę zagraniczną Polski? A może chcesz ich o coś zapytać? Nic prostszego! Wyślij zgłoszenie, może to właśnie twoje pytanie zadamy przedstawicielom komitetów wyborczych.

Za nami już pięć rund akcji #WybieramSwiadomie. Dotąd poznaliśmy stanowisko polityków ws. problemu zadłużenia Polski, likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, zniesienia Funduszu Kościelnego, przyszłości abonamentu radiowo-telewizyjnego i sensem prac nad polską bronią jądrową.

Kolejna odsłona #WybieramSwiadomie ruszy po weekendzie. Tak jak w poprzednich tygodniach w poniedziałek o godz. 10 uruchomimy ankietę z trzema zaproponowanymi przez was pytaniami. Zachęcamy do przesyłania swoich propozycji.

Bez autoryzacji

Minuta - tyle czasu na odpowiedź ma każdy z przedstawicieli ośmiu komitetów wyborczych. Politycy nie mogą zmienić swoich wypowiedzi. Nie podlegają one autoryzacji. Odpowiedzi publikujemy w formie pisemnej i audio.

Reklama

Nadal czekamy na kolejne pytania, które zadamy politykom w następnych odsłonach akcji. Aby wysłać pytanie, skorzystaj z widocznego po prawej stronie formularza "Zadaj pytanie". W formularzu należy wpisać treść pytania (maksymalnie 90 znaków), a następnie uzupełnić pole "nadawca" (tu można wpisać imię i nazwisko, inicjały lub dowolny nick) oraz przepisać kod z obrazka.

Jeśli formularz zostanie prawidłowo uzupełniony, pojawi się komunikat, że pytanie zostało wysłane. Pod spodem pojawi się przycisk, który umożliwi wysłanie kolejnego pytania. To oznacza, że każdy może wysłać więcej niż jedną propozycję.   

Spośród nadesłanych pytań, wybierzemy najciekawsze, a następnie opublikujemy ankietę, w której będziecie mogli oddać swój głos. Pytanie, które będzie cieszyło się największą popularnością, politycy usłyszą od nas we wtorek. Odpowiedzi opublikujemy w środę przed południem. 

Odpowiedzi polityków

W pierwszej rundzie akcji #WybieramSwiadomie sprawdzaliśmy, w jaki sposób politycy zamierzają poradzić sobie z zadłużeniem Polski. Zobacz, co proponują.

Do drugiej rundy wybraliście pytanie: "Czy popiera pan/pani likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia?". Sprawdź, jak odpowiedziały komitety.

"Czy pani/pana ugrupowanie popiera zniesienie Funduszu Kościelnego?" - takie pytanie zadaliśmy w trzeciej rundzie #WybieramSwiadomie. Zapoznaj się ze stanowiskami komitetów.

W czwartej rundzie byliście ciekawi, czy komitety planują likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zobacz, kto jest za, a kto przeciw.

W ostatniej odsłonie akcji zwyciężyło pytanie o to, czy Polska powinna posiadać broń jądrową. Co sądzą politycy? Kliknij

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy