Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Uprawnienia prezydenta, likwidacja Senatu czy utrata mandatu? Co chcesz wiedzieć, zanim oddasz głos?

Pytaliśmy już przedstawicieli komitetów wyborczych o sposoby na walkę z zadłużeniem kraju, plany wobec NFZ, Funduszu Kościelnego, abonamentu rtv, oraz stanowisko w sprawie posiadania przez Polskę broni jądrowej. Tym razem sprawdzimy, jakie plany mają komitety w kwestiach ustrojowych. Wybierz pytanie, które zadamy politykom w szóstej rundzie #WybieramSwiadomie.

"Czy państwa ugrupowanie przewiduje likwidację Senatu i ograniczenie liczby posłów do Sejmu?"; "Czy zdaniem państwa ugrupowania, zmiana partii przez posła lub senatora powinna skutkować automatycznym pozbawieniem go mandatu?";  "Czy zdaniem państwa ugrupowania w Polsce powinien zostać wprowadzony system prezydencki?" - te trzy z nadesłanych przez was pytań poddajemy pod głosowanie w ramach akcji #WybieramSwiadomie. 

Ankieta znajduje się po lewej stronie. Głosowanie potrwa do jutra do godz. 10. Zwycięskie pytanie zadamy przedstawicielom ośmiu komitetów wyborczych. 

Każdy z nich będzie miał na odpowiedź minutę. Wypowiedzi polityków nie podlegają autoryzacji.

Stanowiska wszystkich komitetów opublikujemy w środę przed południem. 

***

Za nami już pięć odsłon akcji #WybieramSwiadomie. W pierwszej rundzie sprawdzaliśmy, jakie politycy zamierzają poradzić sobie z zadłużeniem Polski. Zobacz, co proponują.

Do drugiej rundy wybraliście pytanie "Czy popiera pan/pani likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia?". Sprawdź, jak odpowiedziały komitety.

"Czy pani/pana ugrupowanie popiera zniesienie Funduszu Kościelnego?" - takie pytanie zadaliśmy w trzeciej rundzie #WybieramSwiadomie. Zapoznaj się ze stanowiskami komitetów.

W czwartej rundzie byliście ciekawi, czy komitety planują likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zobacz, kto jest za, a kto przeciw.

W piątej rundzie #WybieramSwiadomie sprawdzaliśmy, które komitety chcą, by Polska dysponowała bronią atomową. Sprawdź, jak wypowiedzi polityków ocenił ekspert. 

W naszym Raporcie Specjalnym WYBORY PARLAMENTARNE 2015 znajdziesz także komentarze i opinie ekspertów do wszystkich zagadnień, które pojawiają się w pytaniach.

***

W dalszym ciągu możecie przesyłać pytania, które chcielibyście zadać politykom. Formularz znajdziecie po prawej stronie w zakładce #WybieramSwiadomie w Raporcie Specjalnym WYBORY PARLAMENTARNE 2015.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wybory parlamentarne 2015 | #WybieramSwiadomie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy