Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Sondaż dla "Wiadomości" TVP1: Szydło lepszym premierem niż Kaczyński

Większość Polaków jest zdania, że Beata Szydło lepiej sprawdziłaby się w roli premiera niż prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1. PiS cieszy się obecnie największą popularnością wśród Polaków. Dowodem na to są partyjne sondaże.

58 proc. badanych na pytanie "czy Beata Szydło jest Pana(i) zdaniem lepszym kandydatem na premiera niż Jarosław Kaczyński?" udzieliło twierdzącej odpowiedzi. Z kolei 16 proc. ankietowanych nie podziela tej opinii. 26 proc. twierdzi, że nie ma tej kwestii wyrobionego zdania.

Jak podaje TVP Info, zdecydowana większość, bo aż 75 proc. zdeklarowanych wyborców Zjednoczonej Prawicy, podziela opinię, że Beata Szydło byłaby lepszym szefem rządu niż prezes Kaczyński, 15 proc. zaznaczyło odpowiedź "trudno powiedzieć", a 10 procent opowiada się przeciwko zastosowaniu takiego rozwiązania.

Reklama

Jeśli chodzi o zwolenników  Platformy, to  proporcje to 60-18-22 proc., zaś wśród popierających Pawła Kukiza 76-11-13 proc.

Z ostatniego sondażu wynika, że PiS cieszy się poparciem 38 proc. Polaków, Platforma Obywatelska - 27 proc., zaś ugrupowanie Pawła Kukiza - 13 proc.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy