Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Przemysław Wipler: Pomogliśmy prezydentowi wywiązać się z obietnicy

Przemysław Wipler zaapelował dzisiaj do Andrzeja Dudy o zajęcie się ustawą podnoszącą kwotę wolną od podatku. Zdaniem polityka partii KORWiN będzie to sprawdzenie, czy prezydent wywiązuje się z obietnic złożonych przed wyborami.

Przemysław Wipler przypomniał, że prezydent Andrzej Duda złożył projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny, i jego zdaniem teraz powinien zająć się ustawą dotyczącą podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. 

- To jest ustawa szalenie prosta. Jej uzasadnienie jest bardzo proste. W kieszeniach polskich podatników w przyszłym roku zostanie ponad 20 miliardów złotych więcej, a ponad 20 miliardów mniej trafi do budżetu państwa -  wyliczył Przemysław Wilper.

Zdaniem polityka KORWiN, jeśli Andrzej Duda zajmie się ustawą, to pokaże, że zależy mu na realizacji obietnic. - To ustawa sprawdzająca, czy to co mówił pan Andrzej Duda w kampanii prezydenckiej, czy to co teraz opowiada Beata Szydło (...), czy na to będą pieniądze i czy oni naprawdę będą chcieli to robić. W chwili obecnej pomogliśmy panu prezydentowi wywiązać się z jego obietnicy - powiedział Wipler.

W czasie konferencji prasowej Przemysław Wipler zaprezentował projekt ustawy, przygotowany przez swoje ugrupowanie. - Mówimy: Panie prezydencie, tu ma pan ustawę, nie ma pan na co czekać, niech pan ją złoży natychmiast do Sejmu - zachęcał Wipler. 

Polityk zadeklarował również, że projekt zostanie przesłany do klubu parlamentarnego PiS. - To wstyd, że PiS dotychczas nie złożył takiej ustawy, chyba że nie chcą spełniać obietnic wyborczych, oszukują, kłamią i skupiają się na takich obietnicach, których skutki finansowe będą widoczne za 5, 10, 15, 20 lat, a te, które moglibyśmy odczuć od razu, to po prostu są tylko obiecanki - dodał Przemysław Wipler.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Wipler | wybory parlamentarne 2015 | Andrzej Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy