Reklama

Wybory parlamentarne 2015

NFZ, emerytury czy dyskryminacja na rynku pracy? Wybierz pytanie do polityka

Czy należy zlikwidować NFZ? Co z zaopatrzeniowym systemem emerytalnym dla służb mundurowych? Jak walczyć z dyskryminacją osób powyżej 45. roku życia na rynku pracy? Które pytanie chciałbyś zadać politykowi? Zagłosuj w ankiecie, a my zadzwonimy do przedstawicieli partii i sprawdzimy, co sądzą na wybrany temat.

W naszej akcji to wyborcy zadają pytania politykom. Spośród kilkuset nadesłanych przez czytelników propozycji do drugiej rundy wybraliśmy kolejne trzy pytania. Waszym zadaniem jest teraz oddanie głosu w ankiecie i wybranie pytania, które w waszym imieniu dziennikarze serwisu Fakty powinni zadać przedstawicielom komitetów.

Głosowanie trwa 24 godziny - zakończy się jutro o godz. 10. Pytanie, które uzyska najwięcej głosów, zostanie zadane politykom.

Jak to działa?

Zaraz po zakończeniu ankiety podnosimy słuchawki telefonów i wykręcamy numery przedstawicieli poszczególnych komitetów wyborczych, czyli tych, którzy walczą o twoje głosy.

Reklama

Przypominamy, że na odpowiedź politycy dostaną 60 sekund. Nie będą mogli zmienić swoich wypowiedzi. Te nie podlegają autoryzacji.

Odpowiedzi na pytania - dla waszej wygody - opublikujemy w dwóch miejscach. Stanowiska polityków znajdziecie w artykułach poświęconych poszczególnym komitetom (linki poniżej). Dodatkowo każda runda akcji "Wybieram świadomie" zostanie osobno opisana tak, żebyście mogli porównać i zestawić ze sobą poszczególne wypowiedzi.

Wszystko to w zakładce #WybieramSwiadomie naszego Raportu Specjalnego WYBORY PARLAMENTARNE 2015.

Zaproponuj swoje pytanie

To druga runda naszej akcji. Pamiętajcie, że wciąż możecie zadawać pytania, bo w sumie politycy usłyszą ich od nas osiem. Jak to zrobić?

Skorzystaj z formularza widocznego po prawej stronie i zadaj pytanie. Wpisz jego treść, wykorzystując maksymalnie 90 znaków. Uzupełnij pole "nadawca" - możesz podać imię i nazwisko, inicjały albo dowolny nick. Przepisz kod z obrazka. Jeśli formularz zostanie prawidłowo uzupełniony, pojawi się komunikat, że pytanie zostało wysłane.

Chcesz wiedzieć więcej? Nie ma problemu. Zadaj kolejne pytanie.

Możesz też użyć Twittera. Wystarczy, że opublikujesz pytanie w formie wpisu, który oznaczysz hasztagiem #WybieramSwiadomie.

Runda pierwsza: "Jakie działania podejmie partia, żeby zmniejszyć zadłużenie Polski?"

Pytanie, które zdobyło najwięcej głosów w pierwszej rundzie, zadaliśmy osobom wystawionym przez osiem ugrupowań ubiegających się o miejsce w parlamencie.

Odpowiadali Krzysztof Gawkowski ze Zjednoczonej Lewicy, Marek Jakubiak z Ruchu Kukiz'15, Elżbieta Rafalska z PiS, Eugeniusz Kłopotek z PSL, Małgorzata Janyska z PO, Adrian Zandberg z Partii Razem, Adam Szlapka z Nowoczesnej oraz Rafał Kadlof z partii KORWiN.

Pomysły polityków na zmniejszenie zadłużenia Polski znajdziesz TUTAJ.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy