Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Mariusz Błaszczak: Jeśli nastąpi zmiana władzy, rząd Beaty Szydło obniży wiek emerytalny

Szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska poinformowała w czwartek, że prezydencki projekt dotyczący obniżenia wieku emerytalnego jest już "szlifowany". Pytany o kształt ustawy Mariusz Błaszczak przekonywał, że "będzie to powrót do poprzedniego wieku". - Jeśli nastąpi zmiana władzy, to wtedy rząd Beaty Szydło wprowadzi tę ustawę - mówił na antenie TVP Info Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

Jak podkreślił Błaszczak, "to, co zaproponowała koalicja PO-PSL, oznacza zmniejszenie dziury budżetowej kosztem emerytów".

Polityk zapewniał również, że jeszcze przed wyborami powinien być gotowy projekt ustawy podwyższający kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł. - Dochody, które sięgają 6 tys. zł rocznie ocenia się poniżej progu ubóstwa. W Polsce najbiedniejsi płacą wysokie podatki - argumentował.

Reklama

Błaszczak zapewnił także, że w razie wygrania wyborów rząd PiS doprowadzi do "radykalnych zmian w systemie opieki zdrowotnej". - Kolejki do specjalistów rosną z roku na rok. To efekt wprowadzenia do systemu czynnika zysku - mówił.

Zobacz wideo:TVP Info

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy