Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Konarski: Remis przyniósł porażkę Ewie Kopacz i PO

Kto był lepszy w spotkaniu Ewy Kopacz z Beatą Szydło? Dr hab. Wawrzyniec Konarski ogłasza remis. Jednak w ocenie politologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest to remis, który Ewie Kopacz i PO przyniósł porażkę, a Beacie Szydło i PiS-owi - zwycięstwo.

"Debata dowiodła też, że PiS bije się o większość w Sejmie, ponieważ boi się, że prezydent Andrzej Duda mógłby zostać sam" - dodaje Wawrzyniec Konarski.

Oceniając ogólnie spotkanie zwraca uwagę, że Beata Szydło wypadła "dość dobrze". Na plus zalicza jej nawoływanie do zjednoczenia społeczeństwa.


Smutni politycy Platformy

Politolog z UJ podkreśla, że bardzo wiele o realiach w obu partiach mówi zestawienie entuzjazmu działaczy PiS i samej Beaty Szydło z idącą w otoczeniu smutnych polityków PO Ewą Kopacz.

Zdaniem Konarskiego, pokazuje to, że premier jest sama. "Nie ma w Platformie dużej grupy ludzi, która by ją wspierała. Ewa Kopacz podkreślała, że "chce i stara się". Jednak to jest już znany chwyt i nie przysporzy jej wyborców" - uważa Wawrzyniec Konarski.

W ocenie politologa najsłabiej wypadła ta część debaty, która dotyczyła polityki zagranicznej Polski. Obie panie, uważa Wawrzyniec Konarski, powtarzały argumenty, które już znamy.

Reklama


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy