Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Kaczyński: Wybór PiS oznacza spokój i współpracę

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że Polacy w nadchodzących wyborach parlamentarnych będą wybierać między "chaosem wielopartyjnego rządu", którego częścią będzie PO, a rządem jego partii, który oznacza "spokój i współpracę" i "ma plany odnoszące się do dobrej zmiany". - Nie ma żadnej wątpliwości jaką politykę będzie prowadził rząd PO. To będzie polityka wojny - skwitował.

"Wybór jest jasny: To jest wybór między chaosem wielopartyjnego rządu, rządu który będzie się kłócił wewnętrznie, będzie się kłócił z prezydentem, będzie atakował opozycję, a sytuacją spokoju, rządem który będzie współpracował z prezydentem, będzie szanował opozycję; rządem, który ma plany odnoszące się do dobrej zmiany we wszystkich dziedzinach życia" - powiedział Kaczyński w Pułtusku (Mazowieckie).

Jak ocenił rząd PiS nie będzie gabinetem "wewnętrznej wojny, kontynuacji tego co było niedobre w ciągu ostatnich ośmiu lat", lecz rządem "skuteczniejszego rozwoju pod każdym względem".

Reklama

Dodał, że gdyby PiS nie udało się uzyskać odpowiedniej większości, można - jak się wyraził - "sklecić rząd z wielu partii".

"To będzie naprawdę bardzo źle wyglądało. Nie ma żadnej wątpliwości jaką politykę będzie prowadził ten rząd. To będzie polityka wojny, bo taką politykę zawsze prowadziła Platforma Obywatelska, a ona niewątpliwie będzie podstawą tego rządu i braku jakiejkolwiek przygotowanej z góry polityki, jeżeli chodzi o różne dziedziny życia" - powiedział prezes PiS.

W ocenie Kaczyńskiego wybór PiS oznacza "spokój i współpracę".

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy