Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Jarosław Kaczyński: Trzeba "pilnować" wyborów

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wyraził w sobotę nadzieję, że w kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej, sprawy właściwego upamiętnienia jej ofiar będą już "na dobrej drodze". Ale - dodał - by przyszła "dobra zmiana" dla Polski, trzeba pójść na zbliżające się wybory i trzeba wyborów "pilnować".

W sobotę wieczorem, jak każdego 10 dnia miesiąca, odbyły się w Warszawie uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.

"Dzisiaj mija pięć lat i sześć miesięcy od smoleńskiej tragedii i chciałem tylko wyrazić nadzieję, że kiedy przyjdzie moment, kiedy będziemy obchodzić szóstą rocznicę tej tragedii, sprawy z nią związane, sprawy dla których tutaj się spotykamy, tutaj przychodzimy, będą już na dobrej drodze: sprawa prawdy, sprawa właściwego upamiętnienia tych, którzy zginęli, w tym prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii" - powiedział Kaczyński do zebranych przed Pałacem Prezydenckim.

Reklama

Pewność 26 października

Dodał, że głęboko wierzy, że tak będzie. "Ale to wciąż jest wiara nie pewność, bo pewność będziemy mieli 26 października. Wiecie państwo o co chodzi, wiecie co trzeba zrobić" - mówił, a zebrani odpowiedzieli "wiemy, wiemy".

"Trzeba pójść, głosować i trzeba, proszę państwa, pilnować wyborów. I to wystarczy, to wystarczy żeby przyszedł ten moment tak potrzebnej dobrej zmiany, dobrej zmiany dla naszej ojczyzny Polski" - powiedział prezes PiS.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy