Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Ewa Kopacz: Inni gadają, a my robimy

Nie jesteśmy tymi, którzy przypominają sobie o różnych grupach społecznych wtedy, gdy trzeba pozyskać ich głosy, pamiętamy o seniorach nie tylko w kampanii - mówiła premier Ewa Kopacz w Radomiu na otwarciu domu dziennego pobytu, który powstał w ramach programu Senior-Wigor. - My tacy już jesteśmy, inni gadają, a my robimy - dodała.

Jak powiedziała szefowa rządu, ludzie zaangażowani w powstanie radomskiego domu dziennego pobytu, "szybko potrafili przekuć teorię, wizję z papieru w czyn". - Bo my tacy już jesteśmy, inni gadają, a my robimy - dodała.

Kopacz podkreśliła, że do końca roku takich domów tworzonych w ramach rządowego programu Senior-Wigor powstanie w całym kraju ponad 100. - Cieszy mnie, że taki dom również funkcjonuje w Radomiu - mówiła.

Senior-WIGOR to projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zaplanowany na lata 2015-2020, w ramach którego samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na doposażenie domów dziennego pobytu. W tym roku dofinansowanie na utworzenie dziennych domów Senior-Wigor otrzyma 119 samorządów z całej Polski. Najwięcej placówek - po 14 - powstanie w woj. śląskim i wielkopolskim.

Reklama

Kopacz zapewniała, że rząd i PO nie tylko w kampanii pamiętają o seniorach. - Nie jesteśmy tymi, którzy przypominają sobie o grupach społecznych tylko dlatego, że trzeba pozyskać ich głosy - stwierdziła.

W tym kontekście mówiła m.in., że gdy była marszałkiem Sejmu, doprowadziła do powstania stałej sejmowej komisji zajmującej się sprawami seniorów. - Dzisiaj seniorzy mogą o swoich sprawach decydować - dodała Ewa Kopacz. Przypomniała też, że rozpoczął funkcjonowanie Parlament Seniorów, a ona - jak mówiła - była bardzo dumna z seniorów uczestniczących w tej inicjatywie, widząc ich zasiadających w sali sejmowej na miejscach posłów. - I niech tak zostanie, niech nikt tego nie popsuje - dodała.

Kopacz przyznając, że "niestety wszystko co do tej pory udało się zrobić, to nadal mało", przypominała, że m.in. seniorzy będą mogli korzystać od stycznia 2016 r. z bezpłatnej pomocy prawnej, a w budżecie na przyszły rok zagwarantowano 20 mln zł na to, by "zdecydowanie liczniej mogli korzystać z turnusów rehabilitacyjnych".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy