Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Ewa Kopacz chce debaty z Beatą Szydło. Problemem jest data

Liderka Platformy Obywatelskiej chce rozmowy przed kamerami z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Problemem jest teraz data telewizyjnej konfrontacji. Rzecznik rządu Cezary Tomczyk powiedział rano w Radiowej Jedynce, że 16 października Ewa Kopacz będzie przebywała w Brukseli na unijnym szczycie.

- Trudno oczekiwać, by premier w takim momencie rezerwowała sobie czas na debatę  - deklarował rzecznik rządu. Cezary Tomczyk tłumaczył, że 15 i 16 października przywódcy państw Unii Europejskiej będą podejmować dalsze decyzje dotyczące problemu imigrantów.

Polityk PO dodał, że Platforma nie unika rozmowy z PiS.- Mogę powiedzieć jasno, że pani premier chętnie weźmie udział w debacie. Przypominam, że ta propozycja wyszła od nas wiele tygodni temu. Była ona skierowana do Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli on nie chce, to będziemy debatować z Beatą Szydło - podkreślał Tomczyk.

Reklama

Zorganizowanie debaty 16 października zaproponowała stacja TVN24. Prawdopodobnie odbędzie się ona 4 dni później. Transmisję planuje przeprowadzić TVP, Polsat i TVN.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy