Reklama

Wybory parlamentarne 2015

​Elżbieta Witek nowym rzecznikiem PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaprezentował nowego rzecznika partii i klubu parlamentarnego. Elżbieta Witek zastąpi Marcina Mastalerka.

"Jest doświadczonym parlamentarzystą, osobą, do której mam pełne zaufanie, osobą doskonale zorientowaną. Jesteśmy przekonani, że sobie świetnie prowadzi. Bardzo ładnie posługuje się słowem zarówno mówionym, jak i pisanym" - zachwalał nowego rzecznika Jarosław Kaczyński.

"Podchodzę do tego bardzo odpowiedzialnie, włączam się do drużyny, która ma przed sobą wielką prace" - skomentowała Elżbieta Witek.

"Będę odbierać telefony, a jeśli nie będę mogła, to oddzwonię" - zapewniła dziennikarzy.

Jak poinformował Jarosław Kaczyński, Marcin Mastalerek został oddelegowany na odcinek kampanii wyborczej - będzie członkiem sztabu i jego rzecznikiem.

"Pracy w sztabie jest naprawdę niesłychanie dużo, a tam pan Mastelerek jest człowiekiem pełnym inwencji i pomysłów" - wyjaśnił Kaczyński.

Reklama

Kim jest Elżbieta Witek?

Elżbieta Witek pochodzi z Jawora k. Legnicy. Ma 58 lat. Skończyła Wydział Filozoficzno-Historyczny na Uniwersytecie Wrocławskim.

Pracowała jako nauczycielka. Była też dyrektorką najpierw w Szkole Podstawowej Nr 2, później w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze.

Jak podaje na swojej stronie internetowej, jest współzałożycielką związku zawodowego "Solidarność", w którym pełniła od 1980 r. funkcję sekretarza Komisji Okręgowej NSZZ "Solidarność" Prac. Ośw. i Wych w Jaworze.

Obecnie Elżbieta Witek jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

Drugą kadencję zasiada w Sejmie. Pracuje tam w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. Jest też przewodniczącą Komisji Etyki Poselskiej.

Ma męża i dwie córki: Martę i Gabrysię.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy