Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Debata Kopacz-Szydło w programie "Rozmowa o Polsce". Na żywo

Po godz. 21 zakończyła się debata Ewy Kopacz i Beaty Szydło. Poniżej zapis minuta po minucie z tego spotkania.

(relacja już się zakończyła)

23:30

- Kandydatki zrobiły dokładnie to, czego można było się spodziewać. To była debata nastawiona na utrzymanie twardych elektoratów. Nie przekonają nikogo nowego - podkreśla w rozmowie z Interią dr Bartłomiej Biskup, specjalista w zakresie kampanii wyborczych i marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego.

POLECAMY: Komentarze po debacie Szydło-Kopacz. Biskup: Absolutnie bez zaskoczeń

Reklama

23:07

Przypominamy fragmenty debaty:

"Kiedy pani pryncypał polityczny mówi: znajdę bilion złotych, to raczej jest dalekie od odpowiedzialności za ten budżet. Te 50 miliardów, które obiecujecie, będzie wielką dziurą budżetową" - powiedziała premier Ewa Kopacz podczas telewizyjnego starcia z Beatą Szydło, kandydatką PiS na szefową rządu.

23:05

Ewa Kopacz - pytana przez dziennikarzy, czy nie boi się nieodpowiedzialności niektórych polityków we wtorkowej debacie, powiedziała: "Nie, bo może być również rozrywkowo. Jeśli któryś z nich potraktuje tę debatę poważnie, to powinien dyskutować na argumenty".

"Jeśli to będą tylko i wyłącznie inwektywy, to będzie to smutny obrazek" - dodała premier.

23:00

22:56

"Debata - debatą, a robota - robotą. Zaraz wsiadam w busa, jadę do Radomia, jadę do moich wyborców. Jutro będę otwierać centrum Senior-WIGOR z naszego projektu. Kolejna spełniona obietnica. A wieczorem pójdę na debatę" - powiedziała po spotkaniu z Beatą Szydło premier Ewa Kopacz.

22:55

Beata Szydło do Ewy Kopacz: Gdybym była niepoważnym kandydatem, nie byłoby tu pani.

22:54

"Unikanie odpowiedzi było widać m.in. przy jednym z ostatnich pytań dotyczących błędów, które popełniły obie formacje reprezentowane przez obie panie. "Z jednej strony Beata Szydło mówiąc o rządach PiS, wymieniała same sukcesy, nie powiedziała o żadnym błędzie. Z kolei premier Kopacz zaczęła atakować PiS i punktować błędy PiS-u" - podkreślił dr Sergiusz Trzeciak, ekspert w dziedzinie marketingu politycznego.

22:52

"W poniedziałkowej debacie telewizyjnej wizerunkowo lepiej wypadła Beata Szydło, a merytorycznie - Ewa Kopacz" - uważa prof. Andrzej Piasecki, politolog z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Według niego debata nie będzie miała większego przełożenia na wynik wyborów.

22:35

Robert Walenciak dla Interii: To była najgorsza debata, jaką przyszło mi oglądać w III RP. To była żenada. Ani Ewa Kopacz ani Beata Szydło nie zdały w niej egzaminu. No, chyba że za egzamin uznamy wygłaszanie banalnych formułek i unikanie odpowiedzi na pytania. Jak ktoś nie usnął, albo nie uciekł od telewizora - gratuluję. (...)

ten pojedynek łamie kodeks wyborczy i rozporządzenie KRRiTV dotyczące pokazywania debat, jest ukłonem w kierunku największych partii, żeby im napędzać głosów, żeby marginalizować partie dziś mniejsze. O to chodziło w tej ustawce.

Walenciak: Nie katujcie nas więcej swoją nieporadnością

22:34

Zdaniem politologa dr. hab. Macieja Drzonka, finalnie to jednak Beata Szydło okazała się lepiej przygotowana i pokazała "lepszą kondycję emocjonalną". Ekspert w rozmowie z Interią zwrócił też uwagę na częste przerywanie przez Ewę Kopacz wypowiedzi rozmówczyni. - To mogło zrobić złe wrażenie na odbiorcy.

22:29

Dr hab. Maciej Drzonek dla Interii: Były na podobnym poziomie. Jedna i druga kandydatka uciekały od odpowiedzi na niewygodne pytania w jakieś sztuczki erystyczne.

Kto wygrał debatę Szydło-Kopacz? Drzonek: Kandydatka PiS lepiej wytrzymywała napięcie. Polecamy rozmowę Justyny Tomaszewskiej z politologiem z Uniwersytetu Szczecińskiego.

22:15

22:00

Internauci nie zostawiają na Ewie Kopacz i Beacie Szydło suchej nitki.

W serwisie Dziki Kraj pojawiają się kolejne memy.

21:45

W sieci pojawiły się już pierwsze memy po debacie:

21:30

Sprawdzamy komentarze po debacie na Twitterze:

21:22

Ewa Kopacz wielokrotnie podczas rozmowy posiłkowała się swoim gadżetem - planszą z błędem 404. Przypomnijmy: w ten sposób chciała podkreślić, że ze strony PiS zniknęła Konstytucja RP:

21:21

21:20

Na Twitterze lawina komentarzy. Opinie na temat tego, co działo się w trakcie debaty, zebraliśmy TUTAJ.

21:18

Jutro kolejne starcie - tym razem w szerszym gronie. Przypomnijmy: Ewa Kopacz weźmie udział w jutrzejszej telewizyjnej 'Debacie Liderów". Potwierdziła te nieoficjalne na razie informacje medialne podczas trwającego programu publicystycznego "Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowa o Polsce"

21:16

Kto okazał się lepszy? Zachęcamy do oddania głosu w naszej ankiecie.

21:10

Kto wygrał debatę? Dołącz do dyskusji na Forum

21:08

21:05

Debata właśnie się zakończyła. Za chwilę opublikujemy komentarze ekspertów. Specjaliści ocenią w rozmowie z dziennikarzami Interii, kto wygrał debatę.

21:04

Ewa Kopacz: Nie udaję nikogo innego, nie muszę się przed nikim chować, wypełniłam swoje zobowiązania. Dzisiaj chcę zaproponować, co będzie dobre dla Polski na kolejne 4 lata. To jest prosty podatek, który pozwoli wam dobrze zarabiać. To podatek, który pozwoli wam dobrze żyć  w kraju, chcę silnej gospodarki, silnych finansów publicznych. (...) Jeśli oponenci dorwą się do waszej kasy - mówiła do emerytów - to wasze pieniądze będą zagrożone (...). Proponują wam solidarność międzypokoleniową. Nie obiecuję, że będziecie mieć darmowe leki, bo wtedy będzie mniej pieniędzy na leczenie. Nie marnujcie głosu, oddajcie głos na PO.

21:02

Beata Szydło: Po tylu latach rządów Ewa Kopacz nie powie nic nowego. (...) Polacy nie chcą już tego słuchać, czas odejść na ławkę rezerwowych. Ja chce rozmawiać o sprawach ważnych dla Polaków i dla Polek. To moja umowa z obywatelami, moje projekty ustaw.

Beata Szydło zaprezentowała również zabiór ustaw na pierwsze 100 dni, wymieniając m.in 500 zł na każde dziecko czy darmowe leki po 75. roku życia.

- To moja umowa z wami, bo to wy mówiliście, co trzeba w Polsce zmienić. Ta dobra naprawa jest możliwa. Polacy na to zasługują. Z prezydentem, z rządem, z wami wszystkimi damy radę.

21:00

Za chwilę finałowe wystąpienia kandydatek.

20:59

20:56

Beata Szydło zapytała z kolei Ewę Kopacz o projekty obywatelskie, które wylądowały w koszu. Wspomniała m.in. o sześciolatkach.

Ewa Kopacz: Projekty obywatelskie nie przepadną - będzie je pani mogła kontynuować.

20:53

Ewa Kopacz zapytała Beatę Szydło o prawa kobiet.

Beata Szydło: Prawa kobiet, jak i każdego obywatela, są bardzo ważne - bez względu na to, czy jest to kobieta, mężczyzna, czy dziecko. Bardzo pięknie mówi pani o własnych rządach. Polska to piękny kraj, tylko dlaczego tylu Polaków chce wyjechać? To są fakty.

Ewa Kopacz: Muszę z przykrością stwierdzić, że jest pani za wprowadzeniem republiki wyznaniowej. Kopacz przypomniała, że Szydło wielokrotnie głosowała przeciwko prawom kobiet.

20:50

Jeżeli wygra PiS, to jakich błędów nie powtórzy?

Beata Szydło: (...) Ja mam ambitny program naprawy Polski. potrzebujemy stabilnego rządu.

Jeżeli wygra PO, to jakich błędów nie powtórzy?

Ewa Kopacz: Jak możecie mówić, że chcecie stabilności gospodarki? Na razie są tylko kosztowne obietnice.

20:46

Czy Pis i PO to 2 różne wizje państwa? Co w Polsce udało się dobrze zbudować, a co wymaga naprawy?

Ewa Kopacz wymieniła przede wszystkim demokrację. Podkreśliła, że udało się zbudować również odpowiedzialność za swój kraj, infrastrukturę, piękny Stadion Narodowy, Polskę nowoczesną, w której młodzi ludzie mają ambicje. Zaznaczyła, że udało się również zbudować poczucie wolności.

Beata Szydło: Źle panią przygotowano. Proszę doczytać, żeby pani nie musiała przepraszać. Polska to jest piękny kraj, w którym Polacy chcą godnie żyć, chcą być wysłuchiwani, przynoszą obywatelskie projekty ustaw, które następnie są wyrzucane. Pani ogląda Polskę z pędzącego Pendolino. (...) Wszyscy obywatele powinni mieć szansę na korzystanie z rozwoju. Polska zasługuje na dobre rządzenie.

20:44

Ewa Kopacz: Pani mówi o aferze podsłuchowej. Ja potrafiłam wyjść i przeprosić za słowa kolegów. Nie pochwalam tych wypowiedzi, to był język nie do przyjęcia. Czy pani byłaby w stanie przeprosić za aferę ws. SKOK-ów? Ja też tam miałam swoje kredyty i czuję się zawiedziona. To wy powinniście dzisiaj przeprosić za tę największą aferę. (...) Nagle staracie się pokazać jako nadludzie, lepszego gatunku Polacy - mowiła premier, pytając, czy politycy PiS nie mieszkają w hotelach i nie piją alkoholu?

20:41

Rozpoczyna się część trzecia dot. polityki i ustroju państwa.

Pytanie pierwsze: Jakie wnioski powinna wyciągnąć Polska z afery podsłuchowej?

Beata Szydło: Ta afera powinna być wyjaśniona. Politycy powinni się z tej afery wytłumaczyć, rozliczyć. To nie jest tylko afera podsłuchowa, była i hazardowa, stoczniowa - można wymieniać w nieskończoność. Żadna nie została wyjaśniona. państwo nie funkcjonuje, bo wszystkie służby, które są za to odpowiedzialne, by do tego nie dopuściły. (...) ... i kamieni kupa - tak wygląda Polska za rządów PO.

20:38

Beata Szydło zadała pytanie o pomoc finansową dla uchodźców.

Ewa Kopacz: Wiem, że to nie pani wina, ale źle panią przygotowano. Nie będzie potrzeby, by jakiekolwiek pieniądze asygnować na uchodźców z budżetu. (...) Jeśli pani nie wie, ilu uchodźców przyjedzie, to polecam stenogram z rozmów.

Beata Szydło przypomniała, że w tym kontekście pojawiały się różne liczby.

Ewa Kopacz: (...) Ja w głowie mam tylko jedno: dobro Polski. Ludzie mówią i piszą o różnych podatkach, ale nie we wszystko trzeba wierzyć.

20:35

Pytanie Ewy Kopacz do Beaty Szydło: Czy prezes Jarosław Kaczyński miał rację, że Polska jest kondominium rosyjskim?

Beata Szydło: Wiedziałam, że do tego dojdzie - że będziemy rozmawiać o sprawach partii, które nie interesują obywateli. Wolę rozmawiać o Polakach.

Ewa Kopacz: Zapytałam o Jarosława Kaczyńskiego, bo sama musiałam tłumaczyć się ze słów lidera opozycji. Jeśli chcecie się odwrócić plecami, to zostanie wam wyłącznie twarz Rosji. Chcecie z Polski zrobić pośmiewisko.

Beata Szydło: Wolę przejmować się tym, co mówią o mnie obywatele, niż słuchać opinii z salonów europejskich. Polityka PiS zawsze się sprawdzała.

20:33

Ewa Kopacz: (...) Jesli chodzi o współpracę prezydenta z rządem, to wielokrotnie się do pana prezydenta zwracałam, ale on potrafi rozmawiać tylko ze swoimi.

Odnosząc się do wielkich rynków Kopacz podkreśliła, że trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na mniejszych przedsiębiorców w Polsce.

20:32

Trzecie pytanie w tej rundzie: Jakie są wielkie światowe procesy, z którymi będą się panie musiały zmierzyć? O czym teraz powinni dowiedzieć się Polacy?

Beata Szydło: Tych ważnych spraw jest dużo. (...) Najważniejsza jest mądra polityka, strategia, realizowanie tych celów, które są ważne dla nas. Tym najważniejszym teraz tematem jest kwestia uchodźców. Nie dowiedzieliśmy się od pani Kopacz, na co się zgodziła.

20:30

Beata Szydło: Jesteśmy w UE - to jedno z naszych największych osiągnięć. Ale korzystajmy z tego i bądźmy pełnoprawnymi członkami UE. Pani pozycja - zwróciła się do Kopacz - nie jest taka silna. Szydło poruszyła w swojej wypowiedzi kwestię unii energetycznej, pakietu klimatycznego.

Beata Szydło: Polska ma mieć takie same szanse, jak inne państwa europejskie. Inni potrafią o to walczyć. Warto upominać się o własną pozycję i przekonywac do naszych racji.

20:27

Drugie pytanie: W jakich sprawach jest nam po drodze z UE?

Ewa Kopacz: Nie ma silnej Polski bez silnej Europy. Nasza pozycja w UE jest naprawdę silna. To my postawiliśmy tamę. Powiedzieliśmy, że będziemy przyjmować uchodźców, ale powiedzieliśmy też twardo, że przyjmiemy tyle, na ile nas stać. Nasze twarde negocjacje świadczą o naszej silnej pozycji w Europie.

20:25

Ewa Kopacz odpowiada na pierwsze pytanie dotyczące polityki zagranicznej i obronności:

- To, co wydarzyło się w ostatnich czasach, jest konsekwencją tego, co działo się w ostatnim czasie. Konflikt na Ukrainie był zamachem na suwerenność tego kraju. Polska bardzo głośno mówiła: nie dajemy przyzwolenia na tego typu zachowania. (...) Ale pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo to nie tylko sojusze, ale również silna armia - armia wyszkolona i dobrze dozbrojona. Warunki, które stwarza nam UE, możliwość wchodzenia w sojusze, solidarność w postawie wobec niegodziwych zachowań Putina powinna być dominująca.

20:22

Pierwsze pytanie: Jak Polska ma sobie ułożyć relacje z "superRosją" Putina?

Beata Szydło: Sprawy zagraniczne, obronność w tym trudnym czasie są niezwykle istotne. Powinna obowiązywać zasada, że mówimy wszyscy jednym głosem. Budowanie silnej pozycji w regionie, szukanie sojuszników tam, gdzie mogą nas wspierać (...). Bezpieczeństwo Polski to również bezpieczeństwo całej Unii Europejskiej.

20:22

Druga część: sprawy zagraniczne i obronność.

20:19

Pytanie Beaty Szydło: Czy poprze pani projekt ustawy, który złożę, dotyczący minimalnej stawki godzinowej w wysokości 12 zł?

Ewa Kopacz: Moja propozycja jest taka, abyśmy dzisiaj nie zatrudniali ludzi na umowach śmieciowych. (...) Stawka nie mniejsza niż 12 zł znajduje się również w moim programie.

Beata Szydło: To jest ustawa regulująca stawkę minimalnego wynagrodzenia. (...) Chcemy walczyć z umowami śmieciowymi, stawka 12 zł jest pierwszym krokiem.

Ewa Kopacz: Stawka 12 zł jest waloryzowana. Podniesienie stawki wiąże się również z podniesieniem minimalnej płacy. (...) Propozycja, którą składa PO, jest kompleksowa - dotyczy nie tylko młodych, ale również tych, którzy pracują od lat.

20:17

Pytanie Ewy Kopacz do Beaty Szydło: Dlaczego ściągnęliście z własnych stron Konstytucję RP? - pytała Ewa Kopacz, pokazując planszę z błędem 404, sugerującym, że strona nie istnieje.

Beata Szydło: To Polacy zadecydują, czy Konstytucja ma być zmieniana, w którym kierunku mają iść sprawy polskie. Ta Konstytucja ma lata, ale na zmiany przyjdzie jeszcze czas.

Ewa Kopacz: Ale dlaczego wstydzicie się tej Konstytucji?

Beata Szydło: Dyskusja o Konstytucji będzie się toczyła. Będę współpracować z prezydentem Dudą. Polska dzisiaj potrzebuje dobrej współpracy prezydenta, Polaków i rządu.

20:15

Ewa Kopacz: Rzeczywiście trzeba racjonalnie te pieniądze wydawać.

- Wtedy, kiedy państwo obiecujecie, to jest to dalekie od rzeczywistości - skierowała swoje słowa do Beaty Szydło.

Ewa Kopacz: Pani dokładnie wie, że wydatki, które proponujecie w programach, będą wielką dziurą budżetową. (...) Rolnicy, wy już uważajcie, bo w pierwszej kolejności to wam zabiorą dopłaty.

20:12

Trzecie pytanie: Co zrobić, żeby lepiej wydawać pieniądze, które są już w budżecie?

Beata Szydło: W Polsce jest bardzo dużo pieniędzy. Gdy PO pyta mnie, komu zabierzemy, by zrealizować nasze pomysły, zapewniam, że nikomu nie będziemy zabierać.

Szydło podkreśliła, że wystarczy dobrze zaplanować inwestycje. (...) Realizujemy inwestycje, które się później przerywa - mówiła Szydło, przywołując przykład elektrowni atomowej.

20:10

Beata Szydło odpowiada na drugie pytanie: Tylko w ubiegły roku wyjechały z Polski 124 tys. Ludzi, a 76 proc. maturzystów myśli o wyjeździe z kraju. To są fakty. Polacy chcą konkretów i ja te konkrety mam. (...) Młodzi ludzie nie będą wyjeżdżali, jeśli będą wiedzieli, że tu mają bezpieczną przyszłość. Takich młodych ludzi, którzy chcą, by państwo staneęo po ich stronie, jest wielu. ja mam dla nich konkrety.

20:08

Drugie pytanie: Jak przekonałaby pani 25-latka, że nie ma sensu wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii?

Ewa Kopacz: Przez 4 lata będzie spokój, będzie rozwój gospodarczy i szansa, byś zarabiał. Dzisiaj oferuję: będziecie zarabiać tak, jak wasi rówieśnicy na Zachodzie. (...) Nie będziecie bezrobotnymi magistrami, bez szansy na ułożenie sobie życia.

Podkreśliła, że w czasie, gdy rządzili oponenci, wyjechało wielu Polaków.

20:06

Premier potwierdziła na antenie TVP, że weźmie udział w jutrzejszej debacie.

Ewa Kopacz: Program jest bardzo czytelny: to silna gospodarka. Dzisiaj Polska jest szóstą gospodarką w Europie. Polska będzie się rozwijać, jeśli stabilne będą finanse publiczne. Jestem premierem, odpowiadam za budżet - przypomniała premier.

20:04

Beata Szydło: To ważne pytanie. Mam przygotowany program, projekty ustaw, m.in ustawy podatkowe.

Szydło zapewniła, że PiS wie, jak wprowadzać reformy ekonomiczne. Gotowe ustawy wystarczy przeprowadzić przez Sejm. To jest możliwe.

20:03

Pierwszy blok pytań to gospodarka i sprawy społeczne.

Piotr Kraśko: Ile kosztują obietnice pani partii?

20:02

Piotr Kraśko przedstawia właśnie zasady debaty.

20:01

Piotr Kraśko poinformował, że Ewa Kopacz i Beata Szydło podały sobie dłonie przed wejściem do studia.

20:00

19:58

Studio powoli się zapełnia. Beata Szydło i Ewa Kopacz zajęły przeznaczone dla siebie stanowiska. Piotr Kraśko próbował rozluźnić atmosferę, zabawiając rozmową o pogodzie.

19:57

19:54

Już jutro kolejne, przedwyborcze starcie polityków. W debacie wezmą udział przedstawiciele ośmiu komitetów, które zarejestrowały listy wyborcze na terenie całego kraju: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Partii Razem, KORWIN, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zjednoczonej Lewicy, Kukiz'15 i Nowoczesnej Ryszarda Petru.

W spotkaniu, które potrwa godzinę i 40 minut, wezmą udział: szefowa Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz oraz kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

19:52

Debata już za kilka minut. Przypominamy:

Szczegóły konfrontacji Szydło-Kopacz ustalili przedstawiciele sztabów wyborczych PiS i PO. Prowadzący mają zadać uczestniczkom po trzy pytania.

W dyskusji przewidziana będzie możliwość interakcji, czyli zadawania pytań i odnoszenia się do wypowiedzi. Po każdym bloku będzie jedno pytanie z jednej i z drugiej strony.

Na pytanie będzie 30 sekund, 60 sekund na odpowiedź i 30 sekund na ripostę. Riposta na ripostę to kolejne 30 sekund.

19:48

Premier Ewa Kopacz w towarzystwie marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i rzecznika rządu Cezarego Tomczyka.

19:45

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w drodze do studia. 

19:42

Rafał Ziemkiewicz dla Interii:

Beata Szydło nie olśniewa, nie porywa, ma stylówę enerdowskiej celniczki i charyzmę pani kierownik. Zresztą gdyby była politykiem większego formatu, Jarosław Kaczyński dawno by ją z PiS wyrzucił, a już na pewno nie promował na frontmenkę, ale w starciu z intelektem i elokwencją Ewy Kopacz może być spokojna.

Tekst Rafała Ziemkiewicza jest dostępny TUTAJ.

19:39

- Nastroje są bardzo dobre - podkreślał na antenie TVP Info zastępca rzecznika PiS Krzysztof Łapiński. Dodał, że nie "szykują sztuczek" na debatę, ponieważ "asem w rękawie" sztabu kandydatki PiS na premiera jest sama Beata Szydło.

19:36

Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Kto wygra debatę - Ewa Kopacz czy Beata Szydło?

19:35

Na Twitterze pojawiają się już pierwsze zdjęcia z siedziby TVP:

19:33

Studio, w którym odbędzie się starcie Kopacz-Szydło:

19:32

Na miejsce dotarła również premier Ewa Kopacz.

19:28

Beata Szydło jest już w siedzibie TVP.

19:14

Paweł Kukiz nazwał dzisiejszą debatę "schizofrenicznym spotkaniem" i licytacją na obietnice wyborcze, których nie da się spełnić (czytaj więcej)

19:06

Co o debacie Kopacz-Szydło myśli konkurencja? - Komitety powinny być traktowane uczciwie i równo - uważa Janusz Korwin-Mike, lider partii KORWiN.

19:04

Kto, według Polaków, byłby lepszym premierem? Sondaż

19:02

Po programie eksperci ocenią w rozmowie z dziennikarzami Interii, jak podczas debaty poradziły sobie Ewa Kopacz i Beata Szydło.

18:56

Interia sprawdza polityków przed wyborami. Pytania zadają użytkownicy:

#WybieramSwiadomie - akcja specjalna Interii

18:47

Dr Olgierd Annusewicz dla Interii: Ewa Kopacz będzie chciała przekonać jak najwięcej wyborców, którzy dzisiaj chcą głosować na Zjednoczoną Lewicę albo na Nowoczesną. Premier będzie chciała pokazać, że tylko Platforma może być skuteczną zaporą dla PiS

- Beata Szydło będzie chciała pokazać, że to ona jest w stanie zmienić Polskę. Będzie apelować do wszystkich tych, którzy są niezadowoleni z obecnego stanu rzeczy. Będzie przekonywać, że nie ma po co głosować na ugrupowania, które dzisiaj balansują na granicy poparcia,  takie jak Kukiz'15 czy KORWiN, bo głos ludzi, którzy są skłonni je poprzeć, dużo bardziej przysłuży się zmianie rzeczywistości - prognozuje w rozmowie z Interią dr Olgierd Annusewicz, politolog i ekspert ds. marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego.

18:41

Zanim jednak rozpocznie się telewizyjny pojedynek, zachęcamy do głosowania:

18:36

Dr Olgierd Annusewicz w rozmowie z Interią ocenił, że głównym celem Szydło i Kopacz jest osłabienie małych partii, które do dzisiejszej debaty nie zostały dopuszczone.

POLECAMY materiał Aleksandry Gierackiej:

Szydło kontra Kopacz: Triki i fajerwerki zasłonią argumenty

18:32

Debata jeszcze się nie rozpoczęła, ale pierwsze komentarze "po debacie" już się pojawiły na Twitterze:

18:31

Dziennikarze prowadzący program przygotują po trzy pytania. Przewidziano także możliwość interakcji - Beata Szydło i Ewa Kopacz będą mogły zadawać pytania i odnosić się do wypowiedzi.

18:30

Już za półtorej godziny w studiu TVP spotkają się Ewa Kopacz i Beata Szydło. Program "Rozmowa o Polsce" poprowadzą Piotr Kraśko, Justyna Pochanke i Dorota Gawryluk.

Jak zapowiadają organizatorzy, dyskusja zostanie podzielona na trzy bloki tematyczne: sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność oraz ustrój państwa i polityka.

Na koniec Ewa Kopacz i Beata Szydło dostaną czas na podsumowanie spotkania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy