Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Barbara Nowacka: JOW-y to oszustwo

​Tak dla finansowania partii z budżetu państwa, nie dla jednomandatowych okręgów wyborczych i promocji okrągłych kart do głosowania. W Radomiu Barbara Nowacka z Twojego Ruchu rozpoczęła informacyjną kampanię referendalną.

Zdaniem Nowackiej JOW-y to oszustwo, dzięki któremu w parlamencie znajdą dwa najsilniejsze i najzamożniejsze ugrupowania, czyli Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Według współprzewodniczącej Twojego Ruchu Polacy chcą zmiany systemu, bo mają poczucie, że coraz mniej od nich zależy, ale - jak przekonywała - "zmiana proponowana przez Pawła Kukiza jest zła i dlatego trzeba ją odrzucić". Dodała, że sytuację w polskiej polityce może uzdrowić np. limit dwóch kadencji. Każdy z posłów czy senatorów nie będzie mógł zasiadać w parlamencie dłużej niż przez osiem lat.

Reklama

Kluczowym rozwiązaniem, postulowanym przez Twój Ruch, jest wprowadzenie okrągłych kart do głosowania - przekonywała natomiast Dorota Jankowska.

Jak mówiła, położy to kres "bratobójczym" walkom partyjnym o pierwsze czy drugie miejsce na liście, bo przy nazwiskach kandydatów nie będzie numerów. - Głosujący, by podjąć odpowiedzialną i świadomą decyzję przy urnie, będą musieli najpierw poznać osoby, które później obdarzą zaufaniem - argumentowała.

Twój Ruch proponuje też likwidację Senatu i zmniejszenie liczby posłów proporcjonalnie do frekwencji wyborczej.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy