Pierwsza pomoc z WOŚP - największa lekcja na świecie
W poniedziałek w samo południe Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - wraz z zaangażowanymi w naukę pierwszej pomocy szkołami i zaprzyjaźnionymi instytucjami - podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w kategorii największa lekcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach jednocześnie.
Organizatorzy liczą na to, że uda się pobić ubiegłoroczny rekord. W 2015 roku w akcji wzięło udział 92 049 osób z 980 instytucji, pokazując, że Polacy potrafią udzielać pierwszej pomocy.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje bicie rekordu już po raz czwarty. Impreza odbywa się z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
- Chcemy w ten sposób popularyzować pierwszą pomoc. Od 2006 roku dzięki naszemu programowi edukacyjnemu przeszkolonych zostało już ponad 2 i pół miliona dzieci. Dzięki Rekordowi Guinnessa chcemy jeszcze głośniej powiedzieć o tym jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia od najmłodszych lat - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji WOŚP.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat zajmuje się popularyzacją umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dzięki realizowanemu przez Orkiestrę Programowi Edukacyjnemu "Ratujemy i Uczymy Ratować" ponad 90 proc. szkół podstawowych w Polsce otrzymało sprzęt i wiedzę niezbędną do uczenia pierwszej pomocy najmłodszych.