Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

Rekordowa zbiórka WOŚP w Londynie i innych miastach

Ponad 32 tysiące funtów udało się zebrać wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Londynu i trzech innych brytyjskich miast. To o 5 tysięcy funtów więcej niż rok temu.

Finał WOŚP w Londynie po raz czwarty organizowany był przez fundację Hurricane of Hearts. W tym roku do londyńskiego sztabu akcji dołączyli wolontariusze z Oksfordu, Luton i Slough.

Tegoroczna zbiórka zakończyła się kolejnym sukcesem - udało się zebrać ponad 32 tys. funtów, co jest rekordowym wynikiem, lepszym od zeszłorocznego o 5 tys. funtów. Rekordowa była także liczba uczestników dwudniowej imprezy w londyńskim klubie Scala - prawie 4 tys. - oraz liczba wolontariuszy, których było w tym roku 217.

Impreza zaczęła się już w sobotę od wieczornego koncertu Czesława Mozila, który wystąpił solo ze swoim repertuarem piosenek o emigracji. W niedzielę od rana organizowane były atrakcje dla dzieci, a po południu odbyły się kolejne koncerty, m.in. zespołów Kabanos, Czarno-Czarni, Hunter oraz Big Cyc.

Reklama

Nie zabrakło także licytacji - tort kształtem nawiązujący do nazwy tego ostatniego zespołu został zlicytowany przez Krzysztofa Skibę za 1000 funtów. Odbyło się także tradycyjne "światełko do nieba".

Organizatorzy zapowiedzieli, że wrócą za rok z kolejnymi atrakcjami i będą grać razem z WOŚP "do końca świata i o jeden dzień dłużej".

Oprócz tego WOŚP grała w kilkunastu innych miastach Wielkiej Brytanii, jednak tamtejsze kwesty były organizowane przez odrębne sztaby.

Chcesz jeszcze wesprzeć WOŚP? Zrób to z Interią

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy