Reklama

Ławrow: Rosja gotowa na rozmowy z USA ws. wyjścia rebeliantów z Aleppo

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w sobotę, że Moskwa jest gotowa na rozmowy z USA w sprawie całkowitego wyprowadzenia rebeliantów z Aleppo na północnym zachodzie Syrii, gdzie wspierana przez Rosję armia syryjska zdobywa kolejne rebelianckie dzielnice.

Ławrow zadeklarował gotowość Rosji do rozmów podczas oficjalnej wizyty w Japonii.

Armia syryjska wspierana m.in. przez Rosję zajęła w nocy z piątku na sobotę dzielnicę Aleppo, Tarik al-Bab, kontrolowaną dotąd przez rebeliantów. Oznacza to, że siły rządowe zdobyły 60 proc. strefy kontrolowanej wcześniej przez rebeliantów - poinformowało wcześniej w sobotę opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Armia odbiła też drogę łączącą zachodnie dzielnice, które są w rękach sił prorządowych, z międzynarodowym lotniskiem w Aleppo, również kontrolowanym przez reżim i położonym na południe od Tarik al-Bab.

Reklama

Wschodnie dzielnice Aleppo, w których mieszka ponad 250 tys. osób, są od trzech miesięcy oblegane przez siły syryjskiego reżimu wspierane przez Rosję. Organizacje pomocowe alarmują, że miastu, w którym brakuje żywności, paliwa i środków medycznych, grozi katastrofa humanitarna.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy