Reklama

USA: Donald Trump krytykuje media

​Donald Trump ostro skrytykował media za sposób relacjonowania jego kampanii. Miliarder obwinił dziennikarzy za słabe notowania w sondażach przedwyborczych.

Krytycy Donalda Trumpa, także z partii republikańskiej, uważają że miliarder jest niezdyscyplinowanym kandydatem, który popełnia gafę za gafą. Wskazują choćby na ostatnie wypowiedzi o powstrzymaniu Hillary Clinton przed ograniczeniem prawa do posiadania broni czy twierdzenie, że Barack Obama jest fundatorem Państwa Islamskiego. Donald Trump uważa jednak, że to dziennikarze przekręcają jego słowa i nieuczciwie relacjonują kampanię.

- Ci ludzie to najbardziej prymitywne organizmy, najniższa forma człowieczeństwa - mówił biznesmen podczas jednego z wieców wyborczych.
Wczoraj, Donald Trump umieścił serię wpisów na Twitterze atakujących media.

Reklama

- Gdyby odrażające i skorumpowane media rzetelnie relacjonowały moją kampanię i nie przeinaczały moich słów, byłbym w sondażach 20 punktów procentowych przed Hillary Clinton - stwierdził miliarder.

Wielu republikanów jest jednak zaniepokojonych chaosem w kampanii Donalda Trumpa. Wczoraj uspokajał ich senator Jeff Sessions, który przekonywał, że miliarder jest w fazie przejściowej z "buldoga, który pokonał 16 rywali w prawyborach" do kandydata, który będzie w stanie dotrzeć do szerszego elektoratu.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy