Reklama

Trump o swoim sposobie na komunikowanie się z wyborcami

W wywiadzie dla telewizji CBS amerykański prezydent elekt mówi, że komunikowanie się w mediach społecznościowych pomogło mu wygrać wybory. Donald Trump wyjaśnił, że poprzez te serwisy mógł nawiązać kontakt z obywatelami, poza tradycyjnymi kanałami komunikacji w głównych mediach Stanów Zjednoczonych, które prognozowały jego porażkę.

Profil Donalda Trumpa, krytykowanego za to, że poprzez komunikatory internetowe bezpardonowo atakował politycznych konkurentów, śledzi ponad 28 milionów ludzi. W wywiadzie dla CBS prezydent elekt zapowiedział, że po objęciu urzędu będzie bardzo wstrzemięźliwy w swojej aktywności w mediach społecznościowych.

Donald Trump odniósł się na Twitterze do wieców swoich przeciwników, którzy rozpoczęli protesty niedługo po ogłoszeniu wyników wyborów. "To dobrze, że tym małym grupom protestujących zależy na naszym wspaniałym kraju. Będziemy razem, pełni dumy" - napisał.

Reklama

Wcześniej oświadczył, że demonstrantów do protestów podżegają media. W niektórych miastach USA wiece rozpoczęli też zwolennicy Donalda Trumpa, którzy manifestują poparcie dla prezydenta elekta.

Czytaj nasze korespondencje z Nowego Jorku:

Prezydent Trump, czyli macie wszyscy za swoje

Jak nowojorczycy zareagowali na wygraną Trumpa?

Dr. Jekyll czy Mr. Hyde? Nieznane oblicze Donalda Trumpa

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy