Reklama

Sondaż: Europejczycy chcą Wielkiej Brytanii w UE

Europejczycy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - donosi francuski dziennik "Le Figaro", powołując się na badania ośrodka TNS przeprowadzone w pięciu państwach - w tym także w Polsce.

"Le Figaro" stwierdza, że Brytyjczycy mogą irytować mieszkańców kontynentalnej Unii swoimi bezustannymi żądaniami przyznania im specjalnego statusu, szczególnie w odniesieniu do euro i do strefy Schengen. Gdy jednak przyjdzie co do czego - pisze francuski dziennik - czyli pojawia się pytanie, czy Wielka Brytania powinna zostać w unijnej rodzinie, to odpowiedź jest w większości twierdząca.

Największe poparcie obecność Zjednoczonego Królestwa w Unii ma w Niemczech, gdzie opowiada się za tym ponad trzy czwarte ankietowanych i w Hiszpanii - 67 proc. o to zapytanych. Także za tym jest ponad połowa Francuzów i Polaków - 54 proc.

Reklama

Jest jeszcze jedna strona medalu - stwierdza "Le Figaro". Tylko mieszkańcy ziem nad Sekwaną i nad Renem są zdania, iż Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii, nie pogorszy sytuacji europejskiej gospodarki. Polacy i Hiszpanie uważają, że odbije się to na niej w negatywny sposób - czytamy w "Le Figaro", omawiającym wyniki sondażu.

Z Paryża Marek Brzeziński

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy