Reklama

Rada Europy apeluje o skuteczniejszą walkę z antysemityzmem

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało do konsekwentnej i zdecydowanej walki z antysemityzmem. W przyjętej rezolucji stwierdzono, że w ubiegłym roku w Europie wzrosła nietolerancja i liczba antysemickich ataków.

W rezolucji podkreślono, że mimo doświadczeń historii, która ukazała, do czego mogą doprowadzić uprzedzenia i antysemityzm, wrogość wobec społeczności żydowskiej nadal jest zagrożeniem. Podkreślono, że żadne państwo nie jest wolne od fenomenu antysemityzmu, który w wielu krajach się nasila. Według Zgromadzenia, fundamentalne znaczenie ma zaangażowanie się polityków w walkę z tym zjawiskiem i publiczne potępienie takich zachowań.

Rezolucja wzywa do bezwzględnego karania winnych antysemickich wystąpień i natychmiastowej na nie reakcji. Chodzi o wyraźny przekaz, że takie zachowania nie będą tolerowane. Szczególnie groźne są głoszące nienawiść wystąpienia polityków i radykalnych organizacji.

Reklama

Zgromadzenie zwróciło się do rządów, aby sprawdziły, czy przepisy, dotyczące także internetu, zakazujące mowy nienawiści, antysemityzmu i podżegania do przemocy, są wprowadzane w życie. Rezolucja zwraca uwagę na potrzebę obowiązkowego nauczania młodzieży o holocauście oraz regularnych szkoleń funkcjonariuszy i nauczycieli.

 


Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Rada Europy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy