Reklama

Prognozy bukmacherów dotyczące przyszłości Unii Europejskiej

Brytyjscy bukmacherzy, nie zważając na sondaże opinii publicznej sądzą, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej.

Według bukmacherskiej firmy Betfair, szansa na to, że mieszkańcy Wysp opowiedzą się za utrzymaniem członkostwa we Wspólnocie wynosi siedemdziesiąt procent. To nieco mniej niż ostatnio, ale nadal - jak się wydaje - bukmacherzy stawiają na obóz "Remain", czyli tych, którzy wolą pozostać w Unii.

Wysokość wygranej zmalała jednak w ciągu doby o osiem punktów procentowych, co oznacza, że wątpliwości bukmacherów dotyczące pozostania Wielkiej Brytanii w europejskiej wspólnocie nieco wzrosły. Niektórzy eksperci wiążą to z ostatnim sondażem w dzienniku "The Independent", który wskazuje, że zwolennicy wyjścia z Unii mają dziesięcioprocentową przewagę nad zwolennikami utrzymania członkostwa we Wspólnocie.

Reklama

Obserwatorzy zaznaczają, że intencje Brytyjczyków dotyczące zbliżającego się unijnego referendum trudno jest odczytać. Bukmacherzy uważają, że Wielka Brytania zdecydowanie zostanie w Unii. Na zupełnie co innego wskazuje część badań opinii publicznej, a wyniki sondaży zebranych razem wskazują, że oba obozy mają niemal równe szanse.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Brexit | bukmacherzy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy