Reklama

MSZ odpowiada KE: Jesteśmy rozczarowani, ale gotowi

Polska jest przygotowana do obrony swojego stanowiska przed Trybunałem Sprawiedliwości UE - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie przesłanym PAP, odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej o wniesieniu do Trybunału skargi m.in. wobec Polski w związku z niewykonaniem decyzji o relokacji uchodźców.

"W związku z dzisiejszą decyzją Komisji Europejskiej o wniesieniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skarg w stosunku do Polski, Czech oraz Węgier w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji relokacyjnych z 2015 r., obligujących kraje UE do uczestnictwa w mechanizmie obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o azyl, strona polska podkreśla, że jest przygotowana do obrony swojego stanowiska przed Trybunałem Sprawiedliwości UE" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP przez MSZ.

MSZ podkreśla, że Polska współpracowała z Komisją Europejską na poprzednich etapach procedury naruszeniowej. 

Reklama

"W związku z wyjaśnieniami zawartymi w wystosowanych przez stronę polską odpowiedziach, wnosiliśmy o umorzenie przez Komisję Europejską toczącego się postępowania o naruszenie prawa Unii Europejskiej. Z tym większym rozczarowaniem przyjmujemy decyzję Komisji w tej sprawie" - czytamy w komunikacie

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Komisja Europejska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy