Reklama

Ewakuacja budynku Rady Europejskiej i Rady UE

Po raz drugi w ostatnich dniach ewakuowano w środę ludzi z budynku Rady Europejskiej i Rady UE "Europa" w Brukseli z powodu "szkodliwych oparów", którymi zatruła się część pracowników.

Służby prasowe Rady poinformowały, że pomimo kontroli i wprowadzenia środków ostrożności, w środę w budynku "Europa" doszło do kolejnego "technicznego incydentu". Z powodu "szkodliwych oparów", które dostały się do pomieszczeń budynku przez systemu wentylacyjny, w jednej z kuchni doszło do zatrucia części personelu.

Na miejscu są strażacy i służby medyczne. Pracownicy zostali ewakuowani do znajdującego się obok innego budynku Rady. Na miejscu pracują belgijskie służby, by zapewnić bezpieczeństwo ludziom pracującym w budynku.

Reklama

W czwartek w budynku "Europa" mają spotkać się przywódcy państw UE. Służby prasowe informują, że środowy incydent nie przeszkodzi w zorganizowaniu tego spotkania.

To już drugi taki incydent w ostatnich dniach. Budynek "Europa" został ewakuowany i zamknięty w piątek około południa, kiedy kilkanaście osób zatruło się oparami. Po tamtym incydencie budynek został otwarty ponownie w poniedziałek.

Służby obrony cywilnej ustaliły wtedy, że problem powstał w wyniku reakcji chemicznej pomiędzy dwoma przemysłowymi środkami czyszczącymi. "Wszystkie systemy zostały oczyszczone i podjęto działania zapobiegające powstawaniu problemu w przyszłości" - poinformowały służby Rady w piątek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy