Reklama

Skarga przeciw Polsce do TSUE? Komunikat rzecznika KE

"Komisja Europejska nie podjęła decyzji w sprawie skierowania skargi przeciw Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - podaje rzecznik KE.

"Kolegium nie podjęło żadnych decyzji w obszarze naruszenia prawa UE" - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Alexander Winterstein.

W poniedziałek Komisja oficjalnie zapowiedziała, że na środowym posiedzeniu kolegium komisarzy zostaną podjęte dwie decyzje dotyczące naruszenia prawa. Jedna z nich - jak podawały źródła w Brukseli - miała dotyczyć skierowaniu sprawy przeciw Polsce do Trybunału.

Według źródeł PAP Komisja dyskutowała o sytuacji w Polsce, ale nie zdecydowała się na podjęcie decyzji. KE nie wyjaśniła, czy propozycje wiceszefa Fransa Timmermansa, by pójść dalej z procedurą zostały odrzucone. "Decyzja zostanie podjęta, jak nadejdzie na to czas, wówczas będziemy informować o tej sprawie" - przekazało źródło PAP z KE. 

Jak podaje IAR, Timmermans położył dziś na stole wniosek z dwustronicowym uzasadnieniem, ale mimo tego komisarze nie podjęli decyzji w tej sprawie. 

Reklama

Wstrzymanie się z decyzją w tej sprawie jest komentowane w różnoraki sposób - informuje IAR. Pojawiają się różne spekulacje - brak wszystkich wszystkich komisarzy, wątpliwości prawne, oraz fakt, że niektórzy uznali, że należy wstrzymać się z decyzją, skoro dziś rozpoczyna się unijny szczyt w Salzburgu.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy