Reklama

PiS przedstawił "jedynki" w wyborach do PE

Joachim Brudziński, Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska i Anna Fotyga - są wśród "jedynek" PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Decyzję podjął we wtorek Komitet Polityczny PiS.

"Jedynki" PiS do PE

Szef MSWiA Joachim Brudziński będzie "jedynką" w wyborach do PE w okręgu zachodniopomorskim, wicepremier Beata Szydło - w małopolsko-świętokrzyskim, europoseł Jacek Saryusz-Wolski - w Warszawie, a wicemarszałek Senatu Adam Bielan na Mazowszu - zdecydował we wtorek Komitet Polityczny PiS.

Były szef MSZ Witold Waszczykowski jest jedynką PiS w Łodzi, posłanka PiS Elżbieta Kruk - w woj. lubelskim, europoseł PiS Karol Karski w okręgu obejmującym woj. podlaskie oraz warmińsko-mazurskie, europoseł PiS Tomasz Poręba - na Podkarpaciu, wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski - w Wielkopolsce, minister edukacji Anna Zalewska w okręgu Dolny Śląsk-Opolskie, europosłanka PiS Anna Fotyga na Pomorzu, europoseł PiS Kosma Złotowski - w woj. kujawsko-pomorskim, a europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska na Śląsku. 

Reklama

"Dwójki" PiS do PE

"Dwójkami" PiS w wyborach do PE będą z kolei: wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek z woj. lubelskiego, wiceminister kultury Jarosław Sellin z Pomorza, były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a minister Beata Kempa z woj. dolnośląskiego i Opola - zdecydował Komitet Polityczny PiS.

Poseł PiS Tomasz Latos będzie "dwójką" w woj. kujawsko-pomorskim, europoseł PiS Ryszard Czarnecki - z Warszawy, wicemarszałek Senatu Maria Koc - z Mazowsza, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska - z Łodzi, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska - z Wielkopolski, poseł Bogdan Rzońca - z woj. podkarpackiego, europoseł Ryszard Legutko z okręgu Małopolska-Świętokrzyskie, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski ze Śląska, a europoseł Czesław Hoc z okręgu Zachodniopomorskie-Lubuskie.

Tomasz Poręba szefem sztabu

"Potrzebujemy odrobinę czasu, by doprecyzować listy do Parlamentu Europejskiego. Jak tylko będą one zaakceptowane w całości, to je zaprezentujemy" - zapowiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Poinformowała również, że eurodeputowany Tomasz Poręba, decyzją Komitetu Politycznego PiS, został jednogłośnie wybrany szefem sztabu w kampanii do PE. 

Tomasz Poręba był szefem sztabu podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Szydło: Naszym celem jest zwycięstwo

Beata Szydło po posiedzeniu Komitetu Politycznego powiedziała, że kandydaci PiS walczą o jak najlepszy wynik dla partii, by zwyciężyć. 

"I wierzę, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat, a chcemy w europarlamencie załatwić dużo ważnych spraw dla Polski i dlatego, jak państwo widzicie, to są naprawdę mocne kandydatury. Pozostałe, które niebawem będą państwu przedstawione, również są mocnymi kandydaturami i naszym celem jest zwycięstwo - i w tych wyborach i tych jesiennych" - mówiła Szydło dziennikarzom. 

Wybory do europarlamentu odbędą 26 maja, ich zarządzenie przez prezydenta powinno nastąpić nie później niż 25 lutego. Wtedy oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza.

***

O zarobkach europosłów czytaj tutaj

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy