Reklama

Wielkopolskie: Duża awaria w Poznaniu. Ruch pociągów wstrzymany

Z powodu usterki systemu sterowania całkowicie wstrzymany jest obecnie ruch pociągów na stacji Poznań Główny - poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK. Według relacji lokalnych mediów na stacji panuje "zupełny paraliż".

- Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pracują nad przywróceniem rozkładowego ruchu pociągów na stacji Poznań Główny. Około godz. 16.00 stwierdzono usterkę komputera sterującego urządzeniami sterowania ruchem. Ruch kolejowy przez stację jest wstrzymany - podkreślił Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Dodał, że "powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników by koordynować przejazd pociągów".

Śledziński zaznaczył, że podróżni są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Reklama

Zupełny paraliż

Obecnie pociągi notują nawet 160 mln opóźnienia. Według relacji lokalnych mediów, na stacji panuje "zupełny paraliż". 

- Pozostajemy w kontakcie z przewoźnikami, a podróżnych na bieżąco informujemy o zmianach w rozkładzie jazdy. Staramy się jak najszybciej przywrócić rozkładową organizację ruchu pociągów - zapewnił.

Obecnie nie wiadomo, jak długo mogą potrwać utrudnienia dla podróżnych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy