Reklama

"Weekend cudów", czyli wielki finał Szlachetnej Paczki

Dzisiaj rozpoczyna się wielki finał XVI edycji Szlachetnej Paczki. Najbardziej potrzebujące rodziny w całej Polsce otrzymają świąteczne prezenty od darczyńców - ludzi, którzy chcą się dzielić z innymi tym, co mają.

Nie zrobiłeś paczki? Jeszcze zdążysz się zaangażować. Twój dobry uczynek na Święta >>

Wśród darczyńców są m.in. para prezydencka, reprezentacja Polski w piłce nożnej, drużyna skoczków, Anita Włodarczyk, siostry Radwańskie, Kamil Stoch, czy Grzegorz Krychowiak.

Wolontariusze przez dwa dni - w sobotę i niedzielę - będą rozwozić świąteczne paczki, na które w tym roku czeka blisko 19 tys. rodzin. Wszystkie rodziny w XVI finale Szlachetnej Paczki mają swoich darczyńców.

Reklama

Rok temu dzięki Szlachetnej Paczce pomoc otrzymało prawie 21 tys. rodzin, łącznie ponad 84 tys. osób. W 2015 roku rekordowa okazała się zarówno łączna wartość udzielonej pomocy, która wyniosła 54 mln zł, jak i średnia wartość jednej paczki - 2,6 tys. zł.

Ogólnopolską akcję koordynuje krakowskie stowarzyszenie Wiosna.

Jak jeszcze można pomóc?

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl wciąż można pomagać potrzebującym dokonując wpłaty, lub fundując Indeks dzieciom w potrzebie z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI - siostrzanego projektu SZLACHETNEJ PACZKI.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

IAR/PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy