Reklama

Maria Kaczyńska rozpoczęła tę piękną tradycję

Jest 2009 rok. Maria Kaczyńska - jako pierwsza spośród pierwszych dam - włącza się w akcję świątecznego pomagania w ramach Szlachetnej Paczki. Wówczas w całej Polsce akcja łączy 100 tys. osób. Pomoc, jaką przekazują sobie wtedy Polacy wynosi 6,5 mln zł. W 2015 roku akcja łączy już 800 tys. osób, a wartość przekazywanej pomocy wynosi 54 mln zł.

Tę piękną tradycję przygotowywania prezentów dla potrzebujących rodzin przez parę prezydencką - w ramach Szlachetnej Paczki - zapoczątkowała ponad sześć lat temu Maria Kaczyńska.

Ówczesna pierwsza dama pomogła w 2009 roku rodzinie z województwa warmińsko-mazurskiego. Poruszyła ją wówczas historia chorej 4-letniej Dominiki, która z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa mieszkała w dwupokojowym mieszkaniu z niewielką kuchnią i zagrzybioną łazienką.

Wydatki na leczenie chorej Dominiki pochłaniały miesięcznie 400 zł, co było znaczną częścią dochodu rodziny. W paczce od Marii Kaczyńskiej znalazły się produkty, które pozwoliły odciążyć skromny budżet rodziny.

Reklama

Później prezydent Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną pielęgnowali ten piękny, świąteczny zwyczaj, a po nich w akcję włączyła się obecna para prezydencka - Agata i Andrzej Dudowie.

Uwaga, brak rodzin w bazie!

Gdy w środę przygotowywaliśmy się do finału Szlachetnej Paczki, do redakcji serwisu Interia Fakty dotarła informacja, że wciąż tysiąc rodzin czeka na pomoc. Jedna myśl: nie zdążymy zmobilizować społeczeństwa.

Jeszcze w piątek o godz. 17.00, gdy ks. Jacek Stryczek w specjalnym studiu Interii rozmawiał z nami o liczbie potrzebujących, zastanawialiśmy się, czy uda się w ostatnim momencie opróżnić bazę i sprawić, by żadna z rodzin nie została bez pomocy na święta.

Piątek, godz. 22:30. Z internetowej bazy rodzin zostaje wybrana ostatnia rodzina w potrzebie.

Udało się!

Jeszcze tylko 986 dzieci...

Baza rodzin JEST pusta, ale do udanego finału brakuje jeszcze, by każde dziecko z Akademii Przyszłości znalazło swojego darczyńcę. W tej chwili w bazie oczekuje 986 dzieci. 1014 dzieci zostało już wybranych.

Jeśli chcesz sprawić, by kolejny mały człowiek poczuł się wyjątkowo i uwierzył w siebie, wejdź TUTAJ

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocowy realizowany od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy