Reklama

​Skandal podczas szczytu NATO? Solidarni 2010 rozdają ulotki o Smoleńsku

"Prezydent kraju członkowskiego NATO i 10 generałów tego sojuszu zostało zabitych" – taka informacja znalazła się w treści ulotek, jakie Solidarni 2010 rozdają przed wejściem do Stadionu Narodowego. To tam odbywa się dwudniowy szczyt NATO.

O ulotkach poinformował na Twitterze Maciej Kuziemski, członek zarządu fundacji Res Publica oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. „Zwolennicy teorii spiskowych rozdają przed stadionem Narodowym ulotki sugerujące, że Tusk i Putin uknuli Smoleńsk” – napisał Kuziemski, zamieszczając dwa zdjęcia dowodzące tej tezie.

Na stronie ulotki, jaką widzimy na zdjęciu, możemy przeczytać, że w dokumencie znajdują się dowody obalające rosyjskie wyjaśnienia na temat katastrofy w Smoleńsku.

Jednym z dowodów, jakie przedstawiają Solidarni 2010 jest fakt, że plan wizyty został w ostatniej chwili zmieniony przez Donalda Tuska i Władimira Putina.

Reklama

Przypomnijmy, że Solidarni 2010 to stowarzyszenie domagające się wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Na jego czele stoi Ewa Stankiewicz, reżyser i dziennikarka, jedna z autorek reportażu o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Na Twitterze pojawiają się już pierwsze komentarze na temat kontrowersyjnych ulotek. 

"Absolutnym skandalem" nazwał to zajście m.in. poseł Tomasz Cimoszewicz:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy