Reklama

Emocjonalna dyskusja w studiu TVN. "To jest świństwo!"

Do ostrej wymiany zdań doszło w piątek w programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN24. Rozmówcy Katarzyny Kolendy-Zaleskiej dyskutowali o wystawie "Polska w NATO", prezentowanej na Stadionie Narodowym, na której pojawiły się zdjęcia sprzętu wojskowego i żołnierzy oraz Jana Olszewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy, a zabrakło fotografii polityków, którzy wprowadzali Polskę do NATO.

Na Stadionie Narodowym zaprezentowano 14 plansz, oznaczonych logo MON. 

- Może ustalmy fakty, gdzie, kto i kiedy podpisał wejście Polski do NATO? Jest wystawa, którą oglądają wszystkie delegacje i nie ma tam Geremka, Kwaśniewskiego, Nowaka-Jeziorańskiego i Brzezińskiego, bez których Polska nie weszłaby do NATO. Wie pan co? To jest po prostu świństwo, to jest świństwo - komentowała prowadząca "Fakty po Faktach" Katarzyna Kolenda-Zaleska. 

- Uważam, że to jest zwykłe świństwo z waszej strony, dotknęło mnie to osobiście. Nie ma Bronisława Geremka, który podpisywał i który nie żyje? - dziennikarka dopytywała rzecznika rządu Rafała Bochenka.

Reklama

- Ja tej wystawy nie ustawiałem, to, że jesteśmy w NATO było wysiłkiem wielu osób i Polacy o tym wiedzą, dlatego ja nie czepiałbym się akurat jakiś niuansów - odpowiedział rzecznik rządu. 

Obecny w studiu polityk PO Andrzej Halicki stwierdził, że "to groteskowo śmieszne kastrowanie historii". 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy