Reklama

Rzecznik Episkopatu o bezpieczeństwie w trakcie ŚDM

​Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży mogą być spokojni o bezpieczeństwo - zapewnił rzecznik Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Duchowny zauważył w radiowej Jedynce, że nie ma sygnałów, aby w naszym kraju istniało zagrożenie.

Ksiądz Rytel-Andrianik zaznaczył, że Polska nie jest celem ataków terrorystycznych. Podkreślił, że próbą generalną przed Światowymi Dniami Młodzieży był niedawny szczyt NATO. Różne organizacje międzynarodowe, badające bezpieczeństwo Polski w trakcie spotkania przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego, oceniły nasz kraj bardzo dobrze.

Rzecznik Episkopatu nawiązał również do wizyt papieża Franciszka w kilku krajach Europy. Powiedział, że Polska będzie pierwszym europejskim państwem, w którym Ojciec Święty spędzi więcej niż dobę. Zdaniem księdza Pawła Rytla-Andrianika, to świadczy między innymi o przywiązaniu papieża do Polski. - Papież Franciszek bardzo kocha Polskę - powiedział duchowny.

Reklama

"Półtora miliona pielgrzymów"

Podkreślił, że papież wspominał o Polsce podczas modlitw Anioł Pański w Watykanie i podczas środowych audiencji. Rzecznik episkopatu przypomniał, że w trakcie jednego ze spotkań papieża Franciszka z biskupami, Ojciec Święty powiedział, że jego duchowość i związek z miłosierdziem mają swoje korzenie w Polsce i są związane z siostrą Faustyną Kowalską.


Odnosząc się do liczby pielgrzymów, którzy dotychczas zarejestrowali się na Światowe Dni Młodzieży, rzecznik episkopatu mówił o około 350 tysiącach osób. Zauważył jednak, że zazwyczaj młodych przybywa dużo więcej. Dlatego - w opinii księdza Rytla-Andrianika - na Mszy świętej z papieżem Franciszkiem w Brzegach jest spodziewanych od półtora miliona do miliona ośmiuset tysięcy ludzi.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy