Reklama

Papież Franciszek spotka się na Wawelu z prezydentem RP

Papież Franciszek spotka się na Wawelu z prezydentem RP i odprawi mszę dziękczynną z okazji 1050-lecia chrztu Polski - poinformował w sobotę sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński. Zaznaczył, że wizyta Franciszka jest ściśle związana z ŚDM, ale ma też wymiar polityczny i społeczny.

W Warszawie komunikat o planowanej wizycie Franciszka w Polsce odczytał nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. W konferencji uczestniczyła także szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

"Jesteśmy szczęśliwi i zaszczyceni, że Ojciec Święty przybędzie do Polski, żeby razem świętować z młodymi" - powiedział Migliore.

Minister Sadurska podkreślała, że prezydent Andrzej Duda oczekuje na wizytę Ojca Świętego i jako głowa państwa w imieniu Polaków z radością powita go na naszej ziemi. Dodała, że dzisiejszy świat wymaga dialogu, a głos Ojca Św. ma ogromne znacznie.

Reklama

Sadurska podkreśliła, że prezydent cieszy się też z tego, iż do Polski przyjedzie tak wielu młodych z całego świata i ma nadzieję, że ich głos "będzie przesłaniem pokoju i dialogu".

Sekretarz KEP mówił, że program wizyty różni się zasadniczo od tego, o co prosił Kościół w Polsce. Przypomniał, że polskim biskupom zależało na tym, by papież był w Warszawie i innych miejscach związanych z chrztem Polski. Wskazał, że częściowo zostało to uwzględnione, bo choć głównym celem wizyty Franciszka są ŚDM, to odprawi on mszą dziękczynną na Jasnej Górze i spotka się na Wawelu z prezydentem Polski, będzie też w Auschwitz-Birkenau.

Jakie miejsca w Polsce odwiedzi papież? Sprawdź!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy