Reklama

Beata Szydło już po wizycie u papieża Franciszka [ZDJĘCIA]

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Polsce rozmawiała w piątek premier Beata Szydło z papieżem Franciszkiem. Jak powiedziała po audiencji, Ojciec św. czeka na przyjazd do Polski. Zrobimy wszystko, by te dni były wspaniałe i bezpieczne - dodała premier.

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji premier Beatę Szydło, która składa pierwszą wizytę w Watykanie.

Główny temat rozmowy to przyjazd papieża do Polski na Światowe Dni Młodzieży w lipcu w Krakowie.

Premier towarzyszyli m.in. szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa i wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Beata Szydło wręczyła papieżowi reprint Biblii z 1599 roku w tłumaczeniu księdza Jakuba Wujka. Od Franciszka otrzymała pamiątkowy medal pontyfikatu, wręczany tradycyjnie przedstawicielom władz krajów.

Reklama


Szydło spotkała się z dziennikarzami w Rzymie na krótkiej konferencji. Jak relacjonowała, mówiła Franciszkowi o przygotowaniach do ŚDM.

"Mówiłam o tym, że młodzi ludzie czekają, cieszą się na jego przyjazd do Polski. Rozmawialiśmy też o polskich rodzinach, rozmawialiśmy o Polsce, papież bardzo podziękował, cieszył się, z tego, że w Polsce wprowadzane są programy, które mają wspierać też rodziny" - powiedziała premier.

Podkreśliła, że ta bardzo dobra rozmowa była dla niej wielkim wzruszeniem i wielkim przeżyciem.

Jak dodała, Ojciec święty czeka na to, żeby spotkać się z młodymi Polakami. "Zaprosiłam jeszcze raz Ojca świętego do Polski, mówiłam, że czekamy" - relacjonowała.

Wcześniej członkowie polskiej delegacji wzięli udział we mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziś 35. rocznica zamachu na Jana Pawła II.

Szefowa polskiego rządu zapewniła, że dołoży wszelkich starań, żeby wizyta papieża i młodzieży z całego świata była bezpieczna.

"Czekamy na nich, zrobimy wszystko, żeby te dni były wspaniale i przyniosły dla nas, dla polskiego państwa wspaniałe owoce" - mówiła dziennikarzom.

Po więcej zdjęć kliknij tutajPAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy