Reklama

Abp Gądecki: Papież wyraził chęć udania się do kard. Macharskiego

Papież Franciszek wyraził chęć udania się do kliniki, w której przebywa kard. Franciszek Macharski - poinformował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Były metropolita krakowski kard. Macharski jest poważnie chory.

W środę, podczas wieczornej konferencji po spotkaniu papieża z polskimi biskupami, abp Gądecki mówił, że Franciszek wyraził chęć, by odwiedzić kard. Macharskiego lub "choćby dotknąć ścian w geście solidarności".

Kard. Macharski w połowie czerwca trafił do szpitala po tym, jak w wyniku upadku w swoim mieszkaniu stracił przytomność i doznał urazu.

Rzecznik Watykanu: Nie wiadomo, kiedy papież odwiedzi kard. Macharskiego

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział w środę PAP w Krakowie, że nie wiadomo jeszcze, kiedy papież Franciszek odwiedzi ciężko chorego kardynała Franciszka Macharskiego. "Wydaje się oczywiste, że to zrobi"- dodał.

Reklama

Ksiądz Lombardi zapytany o to, czy zapadła już decyzja o tym, kiedy dokładnie papież mógłby odwiedzić kardynała Macharskiego, wyjaśnił, że nie ma jeszcze żadnej daty ani godziny. Podkreślił, że należy pozwolić Franciszkowi zdecydować, kiedy to zrobi.

Jak zauważył rzecznik Watykanu, papież wyraził pragnienie, by udać się do szpitala, dlatego jego zdaniem należy uznać za oczywiste to, że uczyni taki gest.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama