Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Warszawa: Msza za Borysa Niemcowa

Nagłośnienie dramatu i modlitwa za duszę. W Warszawie odprawiona zostanie dziś msza w intencji zastrzelonego w minionym tygodniu rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

Na mszę, która jest inicjatywą znających go polskich dziennikarzy zaprasza Maria Przełomiec, prowadząca w TVP Info program Studio Wschód. - Osoby, które go znały uważają, że trzeba nagłaśniać temat jego śmierci, ale warto też wspólnie pomodlić się za jego duszę - zaznaczyła.

- Msza ma wpisywać się w szerszy kontekst niż tylko religijny i duchowy: to kolejny publiczny głos przypominający że w Rosji dzieje się bardzo źle, a ze złem należy walczyć na wszystkich frontach - dodaje Przełomiec.

Msza za Borysa Niemcowa odbędzie się o godzinie 18:30 w kościele św. Andrzeja Boboli przy ulicy Alfreda Nobla 16 w Warszawie.

Reklama

Borys Niemcow był aktywnym działaczem rosyjskiej opozycji, pełnił także funkcję wicepremiera. Zastrzelono go w nocy z 27 na 28-y lutego w Moskwie w okolicach Kremla. Jak dotąd nie udało się określić sprawców zabójstwa.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy