Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Rosyjskie radio pokazuje nagranie z miejsca zabójstwa Niemcowa

Stacja radiowa Echo Moskwy otrzymała nagranie z samochodu, który jechał Dużym Mostem Moskworeckim trzy minuty po zabójstwie Borysa Niemcowa. Według domysłów, na moście prawdopodobnie widać osobę pochylającą się nad ciałem Niemcowa i jego partnerkę Annę Duricką rozmawiającą z przechodniem.

Nagranie trwa minutę. Około 47 sekundy samochód mija prawdopodobnie kogoś nachylającego się nad ciałem Borysa Niemcowa. Kilka metrów dalej stoi pługopiaskarka zasłaniająca obiektyw kamery, której zapis nagrania z momentu morderstwa upubliczniono. Kawałek dalej stoi samochód osobowy, a obok niego kobieta w białym płaszczu. To prawdopodobnie Anna Duricka rozmawiająca z kierowcą samochodu, który zatrzymał się na moście. 

Nagranie dostała dziennikarka "Echa Moskwy" Tonia Samsonowa. "Przekazano mi wideo z samochodu, który jechał Wasilewskim Spustem i Mostem Moskworeckim trzy minuty po zabójstwie Niemcowa. Wideo było nagrywane od godz. 23 i 34 minuty. Zabójstwa Niemcowa, według nagrania udostępnionego przez telewizję TVC, dokonano o godz. 23.31. Opublikowane przez nas wideo zostało przekazane wcześniej Komitetowi Śledczemu. Nie chcę analizować nagrania, ale uważam za konieczne jego opublikowanie, co czynię za zgodą autora" - napisała Samsonowa.

Reklama

Do zabójstwa Borysa Niemcowa, jednego z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, doszło w piątek w centrum Moskwy na Dużym Moście Moskworeckim, przylegającym do Wasiljewskiego Spusku będącego przedłużeniem Placu Czerwonego. Do Niemcowa oddano co najmniej siedem strzałów z przejeżdżającego samochodu. Polityk został trafiony czterema pociskami. Strzelano mu w plecy. Sprawców nie schwytano. Wiadomo tylko, że strzelali z białego auta. 

(md)

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy