Reklama

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2016: Uczniowie piszą pierwszą część

Od godziny 9:00 uczniowie klas szóstych z całej Polski zdają pierwszą część sprawdzianu szóstoklasisty 2016 z języka polskiego i matematyki. O 11:45 przyjdzie kolej na sprawdzian z języka obcego nowożytnego. Choć wyniki szóstoklasiści poznają w maju, już dziś na portalu Interia opublikujemy arkusze i nieoficjalne rozwiązania zadań zaproponowane przez naszych ekspertów.

To już ostatni rok, w którym uczniowie przystępują do sprawdzianu szóstoklasisty. Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty zostanie on zlikwidowany.

Jak zapowiedziała dziś w radiowej Jedynce minister edukacji Anna Zalewska, sprawdzian szóstoklasisty zostanie zastąpiony przez badanie kompetencji. Będzie się ono odbywać na początku gimnazjum.

Przypomnijmy, że pierwsza część sprawdzianu szóstoklasisty, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 będzie zawierać zadania z języka polskiego i matematyki. Czas przeznaczony na rozwiązanie tych zadań to 80 minut. Po krótkiej przerwie, o godzinie 11:45 szóstoklasiści będę pisać drugą część z języka obcego nowożytnego. Na rozwiązanie zadań językowych uczeń będzie mieć 45 minut.

Reklama

Wysoki wynik może wpłynąć na otrzymanie miejsca w wymarzonym gimnazjum. Ale bez obaw, sprawdzianu nie można nie zdać. Warunkiem ukończenie szkoły ‎podstawowej jest jedynie przystąpienie do egzaminu.

Arkusze i rozwiązania

Arkusze sprawdzianu Centralna Komisja Egzaminacyjna ma opublikować jeszcze we wtorek o godzinie 13:00 na swojej stronie internetowej oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych. A już kilka minut po 13:00 na stronie portalu Interia w naszym raporcie specjalnym znajdziecie arkusze z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszych ekspertów.

Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnymINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprawdzian szóstoklasity

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy