Reklama

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Niezbędne informacje

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 już jutro. Uczniowie zasiądą do rozwiązywania zadań o godzinie 9:00. W tym roku po raz pierwszy nie mona używać ołówków. Co zatem powinien mieć każdy z szóstoklasistów?

Każdy zdający powinien mieć przy sobie długopis lub pióro z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczone do nanoszenie rozwiązań na kartę odpowiedzi. Poza tym na części matematycznej potrzebne będą przybory geometryczne. Uwaga uczniowie, w tym roku po raz pierwszy nie będzie możliwe korzystanie z ołówków.

Tradycyjnie na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatorów, czy słowników. Uczniowie nie mogą też używać z telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Sprawdzian rozpocznie się już jutro (5 kwietnia) o godzinie 9:00. Pierwsza część sprawdzianu będzie zawierać zadania z języka polskiego i matematyki. Czas przeznaczony na rozwiązanie tych zadań to 80 minut. Drugą część sprawdzianu - język obcy nowożytny -  uczniowie zaczną rozwiązywać od godziny 11:45. Szóstoklasista będzie egzaminowany z języka, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań to 45 minut.

Reklama

Do sprawdzianu przystąpi prawie 348 tys. uczniów klas VI szkół podstawowych. W tym roku, jak zapowiedział MEN, to już ostatnia odsłona sprawdzianu. Od przyszłego roku ma on zostać zlikwidowany.

Arkusze sprawdzianu Centralna Komisja Egzaminacyjna ma opublikować jeszcze we wtorek o godzinie 13:00 na swojej stronie internetowej oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych. A już kilka minut po 13:00 na stronie portalu Interia w naszym raporcie specjalnym znajdziecie arkusze z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszych ekspertów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy